Stora Hälsingegårdarsstafetten 2016

lö 2016-08-06 16:02

Resultat

skapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008


   Pl  Startnr   Str Namn                       Lag                            Klass                  Tid 
 
 
 
 
Str1         A 4.0 km                     
 
    1      127     1 Espoir Rushimisha          Alfta United                   Herrar               14:07 
    2      124     1 Christian Olars            LK Gränslöst                   Herrar               14:10 
    3      115     1 Johan Åkesson              Edsbyns IF Friidrott           Herrar               14:25 
    4       13     1 Evelina Rask               Alfta Handboll                 Mix                  15:49 
    4      126     1 Miroslaw Znicinski         Stream Flower                  Herrar               15:49 
    6      209     1 Johan Mellström            The loneliness of the long dis Ensamlöpare Her      16:01 
    7      221     1 Helena Fernström           Helena Fernström, Vallsta SK   Ensamlöpare Dam      16:09 
    8      205     1 Anders Sundström           Anders Sundström, Bollnäs      Ensamlöpare Her      16:11 
    9      202     1 Tony Backeby               Tony Backeby, Vallsta SK       Ensamlöpare Her      16:15 
   10      207     1 Mattias Lindsmyr           Mattias Lindsmyr, Stockholm    Ensamlöpare Her      16:19 
   11      117     1 Robert Zerrmarjan          "Morsans Grabbar"              Herrar               16:24 
   12      101     1 Kenneth Svedlund           Vallsta SK Herr 1              Herrar               16:33 
   13      120     1 Marcus Jonsson             Larssons FC                    Herrar               16:34 
   14      122     1 Peter Karsbo               Alfta-Ösa OK Team Herrar       Herrar               16:36 
   15       19     1 Ella Ollonen               IF Mantra Sport                Mix                  16:39 
   16      208     1 Jonas Janegren             Jonas Janegren, Örebro         Ensamlöpare Her      16:48 
   17      111     1 Pär Olofsson               Rehns BK                       Herrar               17:33 
   18      161     1 Elin Ladänges              Alfta-Ösa OK                   Damer                17:34 
   19      113     1 Johan Brodin               Kommunhuset                    Herrar               17:35 
   20      107     1 Emil Claar                 Svenska Fönster 7              Herrar               17:48 
   21      112     1 Fredrik Nilsson            Bollnäs CK 2                   Herrar               17:51 
   22      220     1 Hanna Gäfvert              Hanna Gäfvert, Ljusdals OK     Ensamlöpare Dam      17:56 
   23      206     1 Thomas Jonsson             Thomas Jonsson, Vallsta SK     Ensamlöpare Her      17:58 
   24       15     1 Thomas Eriksson            Nefab 1                        Mix                  18:02 
   25      108     1 Johannes Wahlen            Svenska Fönster Fotboll        Herrar               18:06 
   26      114     1 Sven Hedberg               Nefab 2                        Herrar               18:10 
   27       14     1 Magnus Godin               Edsbyns SK                     Mix                  18:20 
   27      203     1 Pär Arvidsson              Pär Arvidsson, Svenska Fönster Ensamlöpare Her      18:20 
   29      210     1 Jakob Hermansson           Jakob Hermansson, Stugsjöback. Ensamlöpare Her      18:22 
   30       17     1 Peter Mårtensson           Edsbyns IF Friidrott Lag 2     Mix                  18:28 
   31      204     1 Måns Montell               Måns Montell, Svenska Fönster  Ensamlöpare Her      18:46 
   32      102     1 Kalle Söråker              Vallsta SK Herr 2              Herrar               18:47 
   33      165     1 Eva Hedberg                Team Ankie with friends        Damer                19:01 
   34        5     1 Örjan Sjöholm              Team Kolbulle                  Mix                  19:09 
   35      222     1 Johanna Björklund Hansson  Johanna Björklund Hansson Boll Ensamlöpare Dam      19:14 
   36        1     1 Sofie Mattes               Team Mattes                    Mix                  19:15 
   37       11     1 Jennie Abrahamsson         Alu Partner                    Mix                  19:17 
   38      200     1 Henrik Ingvarsson          Henrik Ingvarsson, Vallsta SK  Ensamlöpare Her      19:25 
   39      125     1 Henrik Runds               Drivex                         Herrar               19:41 
   40        9     1 Jennie Blomberg            Run Machine                    Mix                  20:01 
   41       16     1 Per Backa                  4 x Backa + 1 Hultengren       Mix                  20:20 
   42       18     1 Malin Svedberg             Sist men inte minst            Mix                  21:04 
   43        8     1 Linn Hansson               Svenska Fönster 4              Mix                  21:15 
   44      162     1 Ann-Christine Kihlström    Edsbyns IF Friidrott           Damer                21:53 
   45       10     1 Jonas Buskenström          Bollnäs CK 1                   Mix                  22:26 
   46      109     1 Stina Falk                 Svenska Fönster 8              Herrar               22:30 
   46      164     1 Anna Kihlström             Ladies Circle 92 Bollnäs       Damer                22:30 
   48        7     1 Lina Nordstrand            Svenska Fönster 3              Mix                  22:42 
   49       12     1 Annica Persson             Team Mattespellas              Mix                  22:47 
   50      121     1 Malte Edvardsson           Julruscharna                   Herrar               22:53 
   51      160     1 Maria Skyttner             Vallsta SK Dam                 Damer                22:54 
   52        3     1 Josefin Nygren             Garnbutiken Kilafors           Mix                  22:58 
   53        2     1 Ida Thornberg              Team Eric Berglund             Mix                  24:44 
 
 
Str2         A 4.1 km                     
 
    1      124     2 Patrik Nilvér              LK Gränslöst                   Herrar               13:58 
    2      127     2 Farhan Mohammed            Alfta United                   Herrar               14:41 
    3      115     2 Markus Lindberg            Edsbyns IF Friidrott           Herrar               15:36 
    4      111     2 Henrik Fröjd               Rehns BK                       Herrar               16:12 
    5      205     2 Anders Sundström           Anders Sundström, Bollnäs      Ensamlöpare Her      16:46 
    6      121     2 Alexander Nyström          Julruscharna                   Herrar               16:54 
    7      209     2 Johan Mellström            The loneliness of the long dis Ensamlöpare Her      16:57 
    8      102     2 Said Hassan                Vallsta SK Herr 2              Herrar               16:58 
    9       19     2 Malin Andersson            IF Mantra Sport                Mix                  17:13 
   10      221     2 Helena Fernström           Helena Fernström, Vallsta SK   Ensamlöpare Dam      17:17 
   11      207     2 Mattias Lindsmyr           Mattias Lindsmyr, Stockholm    Ensamlöpare Her      17:27 
   12      202     2 Tony Backeby               Tony Backeby, Vallsta SK       Ensamlöpare Her      17:33 
   13      120     2 Joakim Larsson             Larssons FC                    Herrar               17:50 
   14      101     2 Per-Åke Strömberg          Vallsta SK Herr 1              Herrar               17:52 
   15      108     2 Emil Svedberg              Svenska Fönster Fotboll        Herrar               18:01 
   16      126     2 Petras Kawalauskas         Stream Flower                  Herrar               18:05 
   17        3     2 Malin Nordin               Garnbutiken Kilafors           Mix                  18:18 
   18       17     2 Jon Kvarmans               Edsbyns IF Friidrott Lag 2     Mix                  18:38 
   19       14     2 Linda Hasselqvist          Edsbyns SK                     Mix                  18:59 
   20       13     2 Anna Jonasson              Alfta Handboll                 Mix                  19:00 
   21      107     2 Krister Larsson            Svenska Fönster 7              Herrar               19:03 
   21      203     2 Pär Arvidsson              Pär Arvidsson, Svenska Fönster Ensamlöpare Her      19:03 
   23      206     2 Thomas Jonsson             Thomas Jonsson, Vallsta SK     Ensamlöpare Her      19:08 
   23      220     2 Hanna Gäfvert              Hanna Gäfvert, Ljusdals OK     Ensamlöpare Dam      19:08 
   25      210     2 Jakob Hermansson           Jakob Hermansson, Stugsjöback. Ensamlöpare Her      19:17 
   26      204     2 Måns Montell               Måns Montell, Svenska Fönster  Ensamlöpare Her      19:34 
   27      208     2 Jonas Janegren             Jonas Janegren, Örebro         Ensamlöpare Her      19:38 
   28        5     2 Peter Hedin                Team Kolbulle                  Mix                  19:52 
   29      117     2 Luel Bereke                "Morsans Grabbar"              Herrar               19:58 
   30      125     2 Alfred Gunnarsson          Drivex                         Herrar               20:02 
   31      165     2 Elisabeth Skoglund         Team Ankie with friends        Damer                20:07 
   32      200     2 Henrik Ingvarsson          Henrik Ingvarsson, Vallsta SK  Ensamlöpare Her      20:24 
   33       16     2 Maria Hultengren           4 x Backa + 1 Hultengren       Mix                  20:32 
   34      162     2 Kerstin Jonasson           Edsbyns IF Friidrott           Damer                20:55 
   35      161     2 Ella Sandberg              Alfta-Ösa OK                   Damer                20:57 
   36      112     2 Johan Strandberg           Bollnäs CK 2                   Herrar               21:00 
   37      113     2 Jenny Stenälw              Kommunhuset                    Herrar               21:02 
   38      222     2 Johanna Björklund Hansson  Johanna Björklund Hansson Boll Ensamlöpare Dam      21:04 
   39       12     2 Berit Godin Hansson        Team Mattespellas              Mix                  21:09 
   40      164     2 Veronica Berglund          Ladies Circle 92 Bollnäs       Damer                21:26 
   41        1     2 Jennie Mattes              Team Mattes                    Mix                  21:38 
   42        9     2 Martina Widarsson          Run Machine                    Mix                  21:45 
   43      109     2 Daniel Hanning             Svenska Fönster 8              Herrar               21:49 
   44        7     2 Lina Bylund                Svenska Fönster 3              Mix                  22:01 
   45      122     2 Adrian Hansson Bånga       Alfta-Ösa OK Team Herrar       Herrar               22:12 
   46      160     2 Helen Frisk                Vallsta SK Dam                 Damer                22:41 
   47      114     2 Börje Knutsson             Nefab 2                        Herrar               23:01 
   48       15     2 William Rosenqvist         Nefab 1                        Mix                  23:16 
   49        8     2 Ann Olsson                 Svenska Fönster 4              Mix                  23:29 
   50        2     2 Eric Berglund              Team Eric Berglund             Mix                  23:39 
   51       18     2 Jeanette Lundin            Sist men inte minst            Mix                  24:03 
   52       10     2 Linda-Mari Larsson         Bollnäs CK 1                   Mix                  24:24 
   53       11     2 Sofie Häll                 Alu Partner                    Mix                  26:39 
 
 
Str3         A 9.5 km                     
 
    1       19     3 Thomas Stevens             IF Mantra Sport                Mix                  33:45 
    2      115     3 Mikael Lindberg            Edsbyns IF Friidrott           Herrar               33:54 
    3      124     3 Stefan Olars               LK Gränslöst                   Herrar               34:24 
    4      111     3 Anders Johansson           Rehns BK                       Herrar               35:25 
    5       16     3 Joel Backa                 4 x Backa + 1 Hultengren       Mix                  36:33 
    6      108     3 Daniel Almqvist            Svenska Fönster Fotboll        Herrar               37:35 
    7      117     3 Jonas Haile                "Morsans Grabbar"              Herrar               38:56 
    8        3     3 Tomas Nygren               Garnbutiken Kilafors           Mix                  40:16 
    9      205     3 Anders Sundström           Anders Sundström, Bollnäs      Ensamlöpare Her      40:18 
   10      101     3 Claes Jonsson              Vallsta SK Herr 1              Herrar               40:57 
   11      209     3 Johan Mellström            The loneliness of the long dis Ensamlöpare Her      40:58 
   12      120     3 Andreas Persson            Larssons FC                    Herrar               41:00 
   13      127     3 Yakub Dinay Kerar          Alfta United                   Herrar               41:05 
   14       13     3 Per Eklund                 Alfta Handboll                 Mix                  41:58 
   15      102     3 Per Gustavsson             Vallsta SK Herr 2              Herrar               42:33 
   16      221     3 Helena Fernström           Helena Fernström, Vallsta SK   Ensamlöpare Dam      42:36 
   17       12     3 Jonas Elfstrand            Team Mattespellas              Mix                  43:26 
   18        7     3 Anders Olsson              Svenska Fönster 3              Mix                  43:30 
   19        9     3 Ulf Pettersson             Run Machine                    Mix                  43:42 
   20       14     3 Tomas Persson              Edsbyns SK                     Mix                  43:46 
   20      126     3 Edward Znicinski           Stream Flower                  Herrar               43:46 
   22      207     3 Mattias Lindsmyr           Mattias Lindsmyr, Stockholm    Ensamlöpare Her      44:00 
   23        8     3 Niklas Olsson              Svenska Fönster 4              Mix                  44:07 
   24      161     3 Ylva Kindlundh             Alfta-Ösa OK                   Damer                44:18 
   25      125     3 Per Baggström              Drivex                         Herrar               45:06 
   26       17     3 Toivo Ollonen              Edsbyns IF Friidrott Lag 2     Mix                  45:22 
   27      202     3 Tony Backeby               Tony Backeby, Vallsta SK       Ensamlöpare Her      45:35 
   28      204     3 Måns Montell               Måns Montell, Svenska Fönster  Ensamlöpare Her      45:45 
   29      121     3 Mats Edvinsson             Julruscharna                   Herrar               45:54 
   30       10     3 Christine Rydbäck          Bollnäs CK 1                   Mix                  46:02 
   31      113     3 Kristoffer Baas            Kommunhuset                    Herrar               46:10 
   32      114     3 Erik Olsson                Nefab 2                        Herrar               46:28 
   33      206     3 Thomas Jonsson             Thomas Jonsson, Vallsta SK     Ensamlöpare Her      46:55 
   34        1     3 Patrik Mattes              Team Mattes                    Mix                  47:21 
   35      162     3 Sandra Svensk              Edsbyns IF Friidrott           Damer                47:24 
   36        2     3 Peter Thornberg            Team Eric Berglund             Mix                  47:26 
   37      210     3 Jakob Hermansson           Jakob Hermansson, Stugsjöback. Ensamlöpare Her      47:28 
   38      208     3 Jonas Janegren             Jonas Janegren, Örebro         Ensamlöpare Her      47:33 
   39      220     3 Hanna Gäfvert              Hanna Gäfvert, Ljusdals OK     Ensamlöpare Dam      47:39 
   40      122     3 Stefan Hedlund             Alfta-Ösa OK Team Herrar       Herrar               47:50 
   40      203     3 Pär Arvidsson              Pär Arvidsson, Svenska Fönster Ensamlöpare Her      47:50 
   42      112     3 Stig Rask                  Bollnäs CK 2                   Herrar               48:13 
   43      165     3 Ankie Lindqvist            Team Ankie with friends        Damer                50:22 
   44       15     3 Maria Bäckström            Nefab 1                        Mix                  50:23 
   45       11     3 Niklas Söder               Alu Partner                    Mix                  50:35 
   46      160     3 Ida Rönn                   Vallsta SK Dam                 Damer                50:58 
   47      200     3 Henrik Ingvarsson          Henrik Ingvarsson, Vallsta SK  Ensamlöpare Her      51:31 
   48       18     3 Anders Wikström            Sist men inte minst            Mix                  51:47 
   49        5     3 Anna-Karin Sjöholm         Team Kolbulle                  Mix                  51:55 
   50      164     3 Erika Persson              Ladies Circle 92 Bollnäs       Damer                52:54 
   51      222     3 Johanna Björklund Hansson  Johanna Björklund Hansson Boll Ensamlöpare Dam      53:27 
   52      109     3 Niklas Hanning             Svenska Fönster 8              Herrar               53:42 
   53      107     3 Henrik Davidsson           Svenska Fönster 7              Herrar               54:55 
 
 
Str4         A 4.6 km                     
 
    1      111     4 Charlie Stolt              Rehns BK                       Herrar               15:03 
    2      124     4 Eric Segelberg             LK Gränslöst                   Herrar               15:05 
    3      127     4 Ayub Dinay Kerar           Alfta United                   Herrar               15:25 
    4      115     4 Mats Mattes                Edsbyns IF Friidrott           Herrar               16:04 
    5      120     4 Martin Davidsson           Larssons FC                    Herrar               16:59 
    6      108     4 Oskar Lindsmyr             Svenska Fönster Fotboll        Herrar               17:32 
    7        1     4 Martin Mattes              Team Mattes                    Mix                  17:41 
    8        3     4 Kenneth Johansson          Garnbutiken Kilafors           Mix                  17:56 
    9      205     4 Anders Sundström           Anders Sundström, Bollnäs      Ensamlöpare Her      17:57 
   10      209     4 Johan Mellström            The loneliness of the long dis Ensamlöpare Her      17:59 
   11       13     4 Åke Rask                   Alfta Handboll                 Mix                  18:30 
   12       12     4 Fredrik Brusen             Team Mattespellas              Mix                  18:35 
   13       19     4 Steffen Weckner            IF Mantra Sport                Mix                  18:51 
   14        8     4 Reino Unosson              Svenska Fönster 4              Mix                  19:00 
   15      221     4 Helena Fernström           Helena Fernström, Vallsta SK   Ensamlöpare Dam      19:06 
   16      126     4 Piotras Ignatavicius       Stream Flower                  Herrar               19:08 
   17      113     4 Mikael Bomark              Kommunhuset                    Herrar               19:10 
   18      112     4 Andreas Björklund          Bollnäs CK 2                   Herrar               19:11 
   19       16     4 Nina Backa                 4 x Backa + 1 Hultengren       Mix                  19:17 
   20      117     4 John Tesfamarian           "Morsans Grabbar"              Herrar               19:21 
   20      207     4 Mattias Lindsmyr           Mattias Lindsmyr, Stockholm    Ensamlöpare Her      19:21 
   22      160     4 Ronja Jonsson              Vallsta SK Dam                 Damer                20:00 
   23        2     4 Katarina Eriksson          Team Eric Berglund             Mix                  20:07 
   24      206     4 Thomas Jonsson             Thomas Jonsson, Vallsta SK     Ensamlöpare Her      20:08 
   25      122     4 Elis Sandberg              Alfta-Ösa OK Team Herrar       Herrar               20:11 
   26        5     4 Maja Olsson                Team Kolbulle                  Mix                  20:15 
   27      204     4 Måns Montell               Måns Montell, Svenska Fönster  Ensamlöpare Her      20:17 
   28      162     4 Ylva Lundin                Edsbyns IF Friidrott           Damer                20:22 
   29      101     4 Håkan Lenneby              Vallsta SK Herr 1              Herrar               20:25 
   30        7     4 Oscar Emman                Svenska Fönster 3              Mix                  20:26 
   31       17     4 Malin Lindberg             Edsbyns IF Friidrott Lag 2     Mix                  20:27 
   32        9     4 Hasse Widarsson            Run Machine                    Mix                  20:40 
   32      125     4 Viktor Söder               Drivex                         Herrar               20:40 
   34      202     4 Tony Backeby               Tony Backeby, Vallsta SK       Ensamlöpare Her      20:46 
   35      161     4 Irma Östberg               Alfta-Ösa OK                   Damer                20:51 
   36      203     4 Pär Arvidsson              Pär Arvidsson, Svenska Fönster Ensamlöpare Her      20:52 
   37      220     4 Hanna Gäfvert              Hanna Gäfvert, Ljusdals OK     Ensamlöpare Dam      20:56 
   38      208     4 Jonas Janegren             Jonas Janegren, Örebro         Ensamlöpare Her      20:59 
   39      114     4 Tomas Holmström            Nefab 2                        Herrar               21:07 
   40       14     4 Eva Woxlin                 Edsbyns SK                     Mix                  22:03 
   41      102     4 Micke Jönsson              Vallsta SK Herr 2              Herrar               22:05 
   42       15     4 Sussie Rosenqvist          Nefab 1                        Mix                  22:47 
   43      210     4 Jakob Hermansson           Jakob Hermansson, Stugsjöback. Ensamlöpare Her      22:49 
   44      222     4 Johanna Björklund Hansson  Johanna Björklund Hansson Boll Ensamlöpare Dam      22:59 
   45      165     4 Erica Rudolphi             Team Ankie with friends        Damer                23:04 
   46      121     4 Per-Axel Eriksson          Julruscharna                   Herrar               23:12 
   47      107     4 Magnus Lindberg            Svenska Fönster 7              Herrar               23:38 
   48      200     4 Henrik Ingvarsson          Henrik Ingvarsson, Vallsta SK  Ensamlöpare Her      23:46 
   49      164     4 Sofia Rohlin               Ladies Circle 92 Bollnäs       Damer                24:07 
   50       10     4 Anders Larsson             Bollnäs CK 1                   Mix                  25:17 
   51      109     4 Mikael Kjellgren           Svenska Fönster 8              Herrar               25:53 
   52       18     4 Annika Wikström            Sist men inte minst            Mix                  26:30 
   53       11     4 Josefin Hillström          Alu Partner                    Mix                  27:12 
 
 
Str5         A 7.6 km                     
 
    1      111     5 Jesper Lysell              Rehns BK                       Herrar               25:33 
    2       19     5 Fredrik Swahn              IF Mantra Sport                Mix                  25:52 
    3      124     5 Jakob Olars                LK Gränslöst                   Herrar               27:07 
    4      115     5 Fredrik Broman             Edsbyns IF Friidrott           Herrar               27:35 
    5      127     5 Aron Debesay Testazghi     Alfta United                   Herrar               28:46 
    6       16     5 David Backa                4 x Backa + 1 Hultengren       Mix                  29:09 
    7      120     5 Martin Ingesson            Larssons FC                    Herrar               29:29 
    8       13     5 Patrik Nyhem               Alfta Handboll                 Mix                  32:06 
    9      101     5 Mikael Leek                Vallsta SK Herr 1              Herrar               32:08 
   10      117     5 Isam Mho                   "Morsans Grabbar"              Herrar               32:26 
   11      126     5 Giedrius Jasinskas         Stream Flower                  Herrar               32:27 
   12      113     5 David Persson              Kommunhuset                    Herrar               32:40 
   13      205     5 Anders Sundström           Anders Sundström, Bollnäs      Ensamlöpare Her      33:12 
   14      209     5 Johan Mellström            The loneliness of the long dis Ensamlöpare Her      33:16 
   15      121     5 Daniel Jansson             Julruscharna                   Herrar               33:23 
   16      102     5 Peter Norin                Vallsta SK Herr 2              Herrar               33:40 
   17       18     5 Tomas Jonsson              Sist men inte minst            Mix                  33:59 
   18      108     5 Anton Kring                Svenska Fönster Fotboll        Herrar               34:23 
   19       12     5 Robert Engberg             Team Mattespellas              Mix                  34:48 
   20       11     5 Johan Persson              Alu Partner                    Mix                  34:59 
   21       17     5 Hanna Eding                Edsbyns IF Friidrott Lag 2     Mix                  35:32 
   22        3     5 Tobias Westling            Garnbutiken Kilafors           Mix                  35:44 
   23       14     5 Robert Ladänges            Edsbyns SK                     Mix                  35:48 
   24      207     5 Mattias Lindsmyr           Mattias Lindsmyr, Stockholm    Ensamlöpare Her      35:59 
   25      221     5 Helena Fernström           Helena Fernström, Vallsta SK   Ensamlöpare Dam      36:02 
   26      206     5 Thomas Jonsson             Thomas Jonsson, Vallsta SK     Ensamlöpare Her      36:58 
   27      162     5 Azra Avdic                 Edsbyns IF Friidrott           Damer                37:01 
   28      165     5 Ulrika Karlsson            Team Ankie with friends        Damer                37:10 
   29      204     5 Måns Montell               Måns Montell, Svenska Fönster  Ensamlöpare Her      37:17 
   30        2     5 Jonas Kvanman              Team Eric Berglund             Mix                  37:21 
   31      202     5 Tony Backeby               Tony Backeby, Vallsta SK       Ensamlöpare Her      37:52 
   32        8     5 Urban Sigfridsson          Svenska Fönster 4              Mix                  38:03 
   33      125     5 Reine Lundqvist            Drivex                         Herrar               38:05 
   34      160     5 Madde Westling             Vallsta SK Dam                 Damer                38:20 
   35      112     5 Thomas Björkman            Bollnäs CK 2                   Herrar               38:43 
   36      161     5 Elin Kindlundh             Alfta-Ösa OK                   Damer                38:54 
   37      114     5 Magnus Nordgren            Nefab 2                        Herrar               38:55 
   38      208     5 Jonas Janegren             Jonas Janegren, Örebro         Ensamlöpare Her      38:57 
   39        1     5 Per-Erik Mattes            Team Mattes                    Mix                  39:01 
   40        7     5 Ola Domanders              Svenska Fönster 3              Mix                  39:51 
   41       15     5 Hans-Erik Strömberg        Nefab 1                        Mix                  40:02 
   42      122     5 Lukas Karsbo               Alfta-Ösa OK Team Herrar       Herrar               40:30 
   43      203     5 Pär Arvidsson              Pär Arvidsson, Svenska Fönster Ensamlöpare Her      40:36 
   44      220     5 Hanna Gäfvert              Hanna Gäfvert, Ljusdals OK     Ensamlöpare Dam      40:58 
   45      109     5 Olov Rubensson             Svenska Fönster 8              Herrar               41:53 
   46       10     5 Leif Berglund              Bollnäs CK 1                   Mix                  42:40 
   47        9     5 Reidun Lindh               Run Machine                    Mix                  43:29 
   48        5     5 Martina Bylund             Team Kolbulle                  Mix                  43:47 
   49      222     5 Johanna Björklund Hansson  Johanna Björklund Hansson Boll Ensamlöpare Dam      44:10 
   50      210     5 Jakob Hermansson           Jakob Hermansson, Stugsjöback. Ensamlöpare Her      45:59 
   51      164     5 Jennifer Nordén            Ladies Circle 92 Bollnäs       Damer                48:04 
   52      200     5 Henrik Ingvarsson          Henrik Ingvarsson, Vallsta SK  Ensamlöpare Her      50:59 
   53      107     5 Sofia Nyren                Svenska Fönster 7              Herrar               52:08