Stora Hälsingegårdarsstafetten 2019lör 2019-08-03 18:41
Resultatskapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl  Startnr Lag                                           Tid 


Mix  (24)                   

    1       23 Team Svärdhagen                           1:59:45 
    2       27 Team Mattes-Pellas                        2:05:37 
    3       36 Edsbyns SK                                2:09:33 
    4       44 Edsbyns OK                                2:13:01 
    5       45 Alfta Pall                                2:14:55 
    6       25 Sohlbergs utmanare                        2:15:20 
    7       24 Sohlbergs                                 2:17:20 
    8       41 Team Svingstedt                           2:19:53 
    9       33 Svenska Fönster Nightmare Team            2:20:55 
   10       26 Team Mattes                               2:25:20 
   11       34 Garnbutiken Kilafors                      2:26:28 
   12       28 Team Kolbulle                             2:27:13 
   13       40 Pinnens racing                            2:27:34 
   14       46 Elfstrands - Edsbyns IF Friidrott         2:27:46 
   15       43 Team Petterson Skog                       2:28:01 
   16       42 Reserverna                                2:30:46 
   17       35 Svenska Fönster Hönsgården                2:31:26 
   18       37 Team Jansson                              2:31:45 
   19       38 Team Jakobsson Unger                      2:34:56 
   20       29 Släkten är bäst Lag 1                     2:42:29 
   21       39 Kusiner med company                       2:44:35 
   22       49 Hittaut Ovanåker                          2:44:38 
   23       32 BEIJER ANATOMI                            2:46:33 
   24       47 The Buppers                               2:53:02 



Herrar  (15)                

    1      125 Edsbyns Friidrott Lag 1                   1:52:28 
    2      119 Team Bålavstål                            1:56:30 
    3      116 Springresor Herr                          2:00:39 
    4      124 Alfta-ÖSA OK                              2:04:31 
    5      120 Vallsta SK                                2:10:46 
    6      127 Edsbyns Friidrott Lag 3                   2:11:00 
    7      115 Kommunhuset                               2:12:52 
    8      126 Edsbyns Friidrott Lag 2                   2:14:35 
    9      123 Morgonmys Runners 3                       2:16:11 
   10      128 Morgonmys Runners 2                       2:16:38 
   11      121 Morgonmys Runners 1                       2:27:00 
   12      114 MTEK X-Force                              2:27:36 
   13      118 BBL VIT                                   2:30:56 
   14      117 BBL PETROLEUM                             2:38:18 
   15      122 Släkten är bäst Lag 2                     2:48:24 



Damer  (5)                  

    1      172 Alfta-ÖSA OK Ungdom                       2:25:33 
    2      171 Alfta-ÖSA OK                              2:26:54 
    3      173 Edsbyns IF Friidrott                      2:33:07 
    4      169 Springresor Dam                           2:41:40 
    5      170 Team Lillhöjen                            2:44:22 



Ensamlöpare Herrar  (7)     

    1       18 Jens Hermansson, Edsbyn                   2:01:12 
    2      102 Patrik Nilvér, LK Gränslöst               2:06:35 
    3      106 Johan Mellström, Knaggav. LF              2:08:52 
    4        6 Henrik Ingvarsson, Vallsta SK             2:21:41 
    5        7 Patrik Modd, Morgonmys Runners            2:40:18 
    6       13 Jonas Jakobsson, Svenska Fönster          2:41:45 

             4 Pär Arvidsson, Edsbyns SK                ej start 



Ensamlöpare Damer  (2)      

    1      163 Helena Fernström Vallsta SK               2:19:36 
    2      162 Sandra Svensk, Edsbyns IF Friidrott       2:23:52