Stora Hälsingegårdarsstafetten 2013sö 2013-08-04 15:19
Resultatskapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl   Startnr Namn                      Lag                                  Tid 


Herrar  (16)       Sträcka  1     

    1        35 Johan Lindberg            Hälsinglands Kiropraktik           13:32 
    2        33 Hans Ollonen              Edsbyns IF Friidrott               14:28 
    3        42 Patrik Ahlgren            Svenska Fönster 2                  16:02 
    4        38 John Larsson              Larsson FC                         16:52 
    4        47 Urban Johansson           Vallsta SK                         16:52 
    6        43 Andreas Olsson            Svenska Fönster 3                  17:14 
    7        40 Anders Edquist            Peasollas                          17:50 
    8        30 Hana Hancikova            Alfta-ÖSA OK                       17:53 
    9        39 Olov Larsson              Malå sonen                         18:16 
   10        48 Sonny Billsmon            Weda Skog                          19:02 
   11        45 Niklas Hanning            Svenska Fönster 6                  19:08 
   12        34 Fredrik Rotberger         EIA 1                              19:25 
   13        46 Benny Backeby             Team Petter                        19:55 
   14        31 Jonas Johnsson            Arbetsförmedlingen                 20:36 
   15        32 Per Söder                 DRIVEX                             23:19 
   16        41 Mikael Molander           Svenska Fönster 1                  23:47 



Herrar  (16)       Sträcka  2     

    1        35 Erik Folkesson-Blom       Hälsinglands Kiropraktik           13:26 
    2        33 Anders Johansson          Edsbyns IF Friidrott               15:41 
    3        43 Niklas Olsson             Svenska Fönster 3                  16:57 
    4        47 Janne Bengtsson           Vallsta SK                         17:29 
    5        39 Emil Magnusson            Malå sonen                         17:32 
    6        38 Martin Davidsson          Larsson FC                         18:13 
    7        48 Pär Ljung                 Weda Skog                          18:14 
    8        30 Lars-Erik Larsson         Alfta-ÖSA OK                       19:25 
    9        31 Ronnie Hammarstedt        Arbetsförmedlingen                 21:05 
   10        46 Björn Backeby             Team Petter                        21:14 
   11        40 Johan Danielsson          Peasollas                          21:34 
   12        45 Daniel Hanning            Svenska Fönster 6                  21:50 
   13        42 Lina Bylund               Svenska Fönster 2                  22:28 
   14        32 Christer Thoresson        DRIVEX                             22:41 
   15        41 Erik Lindqvist            Svenska Fönster 1                  22:48 
   16        34 Robert Kjaernet           EIA 1                              24:17 



Herrar  (16)       Sträcka  3     

    1        35 Jakob Lööf                Hälsinglands Kiropraktik           34:48 
    2        33 Fredrik Broman            Edsbyns IF Friidrott               37:35 
    3        32 Jörgen Tigerstrand        DRIVEX                             39:07 
    4        39 Stefan Persson            Malå sonen                         40:26 
    5        38 Andreas Persson           Larsson FC                         41:36 
    6        45 Daniel Espes              Svenska Fönster 6                  42:09 
    7        41 Peter Wängborg            Svenska Fönster 1                  44:14 
    8        47 Olov Svärd                Vallsta SK                         44:23 
    9        40 Tomas Danielsson          Peasollas                          44:52 
   10        46 Ulf Pettersson            Team Petter                        46:02 
   11        43 Björn Lundqvist           Svenska Fönster 3                  46:06 
   12        48 Pontus Billsmon           Weda Skog                          48:00 
   13        42 Henrik Ingvarsson         Svenska Fönster 2                  48:17 
   14        30 Bror Fureskog             Alfta-ÖSA OK                       48:51 
   15        34 Anders Wikström           EIA 1                              50:37 
   16        31 Erique Tysklind           Arbetsförmedlingen                 52:27 



Herrar  (16)       Sträcka  4     

    1        35 Erik Rost                 Hälsinglands Kiropraktik           14:10 
    2        40 Erik Edquist              Peasollas                          17:48 
    2        47 Kenneth Svedlund          Vallsta SK                         17:48 
    4        45 Anders Hanning            Svenska Fönster 6                  18:55 
    5        32 Henrik Karlström          DRIVEX                             19:31 
    6        38 Joakim Larsson            Larsson FC                         20:01 
    7        42 Lars Blomqvist            Svenska Fönster 2                  20:07 
    8        43 Johan Åkesson             Svenska Fönster 3                  20:15 
    9        41 Oscar Emman               Svenska Fönster 1                  20:31 
   10        48 Kent Englin               Weda Skog                          20:55 
   11        39 Emil Bjurs                Malå sonen                         21:13 
   12        46 Daniel Rohlin             Team Petter                        22:06 
   13        30 Lukas Karsbo              Alfta-ÖSA OK                       22:11 
   14        34 Jonas Wikblad             EIA 1                              22:53 
   15        33 Kerstin Jonasson          Edsbyns IF Friidrott               23:33 
   16        31 Urban Norin               Arbetsförmedlingen                 24:36 



Herrar  (16)       Sträcka  5     

    1        35 Jesper Lysell             Hälsinglands Kiropraktik           25:30 
    2        33 Markus Lindberg           Edsbyns IF Friidrott               29:13 
    3        31 Tomas Nygren              Arbetsförmedlingen                 30:55 
    4        45 Johan Leandersson         Svenska Fönster 6                  33:28 
    5        47 Lars Björklund            Vallsta SK                         33:44 
    6        40 Kerstin Edquist           Peasollas                          34:51 
    7        39 Gustaf Åström             Malå sonen                         35:12 
    8        34 Mattias Wikström          EIA 1                              35:39 
    9        42 Mats Eriksson             Svenska Fönster 2                  36:31 
   10        38 Robert Szalkai            Larsson FC                         37:08 
   11        30 Felix Karsbo              Alfta-ÖSA OK                       37:10 
   12        41 David Olsson              Svenska Fönster 1                  38:04 
   13        32 Reine Lundqvist           DRIVEX                             38:19 
   14        43 Rickard Lindblom          Svenska Fönster 3                  39:22 
   15        46 Tobias Westling           Team Petter                        39:33 
   16        48 Anders Englund            Weda Skog                          43:16 



Damer  (5)         Sträcka  1     

    1        60 Emelie Partin             Edsbyns HC                         18:36 
    2        61 Andrea Andersson Senko    Edsbyns IF damer                   19:14 
    3        63 Sofia Rohlin              Ljusnan                            22:19 
    4        62 Lina Hedberg              Hellre än bra                      23:21 
    5        64 Kia Jansson               Svenska Fönster 4                  25:39 



Damer  (5)         Sträcka  2     

    1        61 Sandra Svensk             Edsbyns IF damer                   18:07 
    2        60 Janni Ekström             Edsbyns HC                         19:41 
    3        63 Ester Ehnsmyr             Ljusnan                            21:04 
    4        62 Sara Lindberg             Hellre än bra                      25:18 
    5        64 Lina Eliasson             Svenska Fönster 4                  27:02 



Damer  (5)         Sträcka  3     

    1        62 Helena Fernström          Hellre än bra                      43:55 
    2        61 Lina Schols               Edsbyns IF damer                   44:44 
    3        60 Anna Näsström             Edsbyns HC                         45:51 
    4        63 Annakarin Arveheden       Ljusnan                            54:07 
    5        64 Erica Alderborg           Svenska Fönster 4                  56:51 



Damer  (5)         Sträcka  4     

    1        62 Eva Hedberg               Hellre än bra                      20:36 
    2        61 Frida Jonsson             Edsbyns IF damer                   21:08 
    3        60 Annika Bergens            Edsbyns HC                         22:18 
    4        64 Helen Linngård            Svenska Fönster 4                  22:51 
    5        63 Pia Friberg               Ljusnan                            23:26 



Damer  (5)         Sträcka  5     

    1        61 Magdalena Mattes          Edsbyns IF damer                   35:03 
    2        62 Malin Lindberg            Hellre än bra                      41:17 
    3        60 Catrin Westling           Edsbyns HC                         44:59 
    4        64 Ann-Christine Kihlström   Svenska Fönster 4                  47:01 
    5        63 Ylva Lundin               Ljusnan                            48:48 



Mix  (25)          Sträcka  1     

    1        24 Kenneth Johansson         Kenneths Champinjoner              16:18 
    2        23 Emelie Svensson           IFK Mora Friidrottsklubb           17:10 
    3        15 Fredrik Rask              Raskast                            17:20 
    4        12 Mikael Lindberg           Kommunhuset                        17:54 
    5        11 Rebecka Karlsson          Järvsö                             17:58 
    6         9 Dennis Axelsson           Elektra Hudiksvall                 18:16 
    7        19 Eveliina Oksanen          Team Vilse                         18:41 
    8         3 Kjell Hasselqvist         Edsbyns SK/Svenska Fönster         18:52 
    9        14 Tord Söder                Postens Dream Team                 19:18 
   10        20 Lena Hisved               Team Wolf Mountain District        19:20 
   11        21 Maria Westling            Vallsta SK                         19:32 
   12        18 Sofie Mattes              Team Mattes                        20:02 
   13         5 Louise Wedin              EIF Alpina                         20:21 
   14        17 Karin Andersson           Team Leijnegard                    20:42 
   15         6 Tomas Lindh               Elektra Edsbyn 1                   20:44 
   16         4 Cecilia Svensson          EIA 2                              20:48 
   17         1 Sanna Nyhem               Alfta Handboll                     20:54 
   18        25 Helene Forsblom           Svenska Fönster 5                  21:41 
   19        22 Lennart Östningsgård      Väglusarna                         22:45 
   20        13 Ida Thornberg             Lag Eric Berglund                  23:00 
   21        16 Åsa Nyholm                Ronja Rövardotter                  23:02 
   22         2 Agnes Wiklund             Alfta Pall                         23:21 
   23         8 Hanne-Marie Delin         Elektra Edsbyn 3                   24:08 
   24        10 Ingela Löberg             Gökarna                            27:37 
   25         7 Malin Eriksson            Elektra Edsbyn 2                   27:50 



Mix  (25)          Sträcka  2     

    1        23 Malin Nyström             IFK Mora Friidrottsklubb           15:42 
    2        24 Therese Holmsten          Kenneths Champinjoner              19:19 
    3         3 Terese Arvidsson          Edsbyns SK/Svenska Fönster         19:46 
    4         1 Anna Jonasson             Alfta Handboll                     19:48 
    5        21 Meta Wellander            Vallsta SK                         20:05 
    6        20 Maria Kleist              Team Wolf Mountain District        20:08 
    7        25 Agneta Högberg            Svenska Fönster 5                  20:13 
    8        12 Annika Ottenbäck          Kommunhuset                        20:29 
    9         5 Ebba Lund                 EIF Alpina                         20:56 
   10        11 Gina Engberg              Järvsö                             21:02 
   10        13 Eric Berglund             Lag Eric Berglund                  21:02 
   12        16 Olle Nyholm               Ronja Rövardotter                  21:18 
   13         7 Lars Eklund               Elektra Edsbyn 2                   21:36 
   14         6 Fanny Gunnarsson          Elektra Edsbyn 1                   21:44 
   15        15 Mimmi Blom                Raskast                            21:51 
   16         2 Karin Wiklund             Alfta Pall                         22:08 
   17        18 Jennie Mattes             Team Mattes                        22:24 
   18        22 Rickard Jonsson           Väglusarna                         23:01 
   19         8 Josefine Lind             Elektra Edsbyn 3                   23:53 
   20        19 Mark Boustedt             Team Vilse                         24:12 
   21        14 Jessica Lenning           Postens Dream Team                 24:55 
   22         9 Evelyn Delin              Elektra Hudiksvall                 25:33 
   23        17 Sofia Leijnegard          Team Leijnegard                    25:49 
   24        10 Åsa Löberg                Gökarna                            26:28 
   25         4 Camilla Karlsson          EIA 2                              28:20 



Mix  (25)          Sträcka  3     

    1        23 Johan Gustafsson          IFK Mora Friidrottsklubb           37:05 
    2        24 Eric Johansson            Kenneths Champinjoner              40:10 
    3         3 Tomas Persson             Edsbyns SK/Svenska Fönster         41:06 
    4        25 Tommy Lind                Svenska Fönster 5                  42:10 
    5         1 Ove Hedlund               Alfta Handboll                     42:13 
    6        14 Christoffer Strandberg    Postens Dream Team                 42:28 
    7         2 Joel Edling               Alfta Pall                         43:03 
    7        11 Olle Wickman              Järvsö                             43:03 
    9        15 Åke Rask                  Raskast                            43:40 
   10         4 Tomas Jonsson             EIA 2                              44:04 
   11        12 Kristoffer Baas           Kommunhuset                        45:48 
   12         5 Josef Lund                EIF Alpina                         46:28 
   12         6 Anders Olars              Elektra Edsbyn 1                   46:28 
   14        18 Patrik Mattes             Team Mattes                        46:49 
   14        21 Gilbert Wellander         Vallsta SK                         46:49 
   16         9 Andreas Larsson           Elektra Hudiksvall                 47:06 
   17         7 Pontus Eding              Elektra Edsbyn 2                   47:12 
   18        13 Björn Berglund            Lag Eric Berglund                  48:51 
   19        17 Fredrik von Schoting      Team Leijnegard                    49:34 
   20        19 Helena Bolinder           Team Vilse                         50:02 
   21         8 Sebastian Bodén           Elektra Edsbyn 3                   52:42 
   22        16 Hanna Eklund              Ronja Rövardotter                  53:08 
   23        10 Max Jonsson               Gökarna                            54:33 
   24        20 Frida Cronsioe            Team Wolf Mountain District        55:58 
   25        22 Sussie Rosenqvist         Väglusarna                       1:00:35 



Mix  (25)          Sträcka  4     

    1        23 Martin Lindkvist          IFK Mora Friidrottsklubb           16:17 
    2        24 Björn Domanders           Kenneths Champinjoner              18:46 
    3        11 Lars Borg                 Järvsö                             18:59 
    4        25 Jens Eliasson             Svenska Fönster 5                  19:20 
    5        18 Martin Mattes             Team Mattes                        19:53 
    6        13 Katarina Eriksson         Lag Eric Berglund                  19:57 
    7         6 Marie Östergrens          Elektra Edsbyn 1                   20:14 
    8         2 Conny Wiklund             Alfta Pall                         20:16 
    9        15 Emmeli Kristoffersen      Raskast                            20:36 
   10         1 Camilla Olsson            Alfta Handboll                     20:39 
   11        21 Nils-Erik Nilsson         Vallsta SK                         20:46 
   12        19 Lisa Rehnstedt            Team Vilse                         21:03 
   13         5 Johan Gustavsson          EIF Alpina                         21:09 
   14         3 Eva Woxlin                Edsbyns SK/Svenska Fönster         21:20 
   15         4 Jonas Eriksson            EIA 2                              21:32 
   16        20 Olov Hisved               Team Wolf Mountain District        22:17 
   17        12 Jenny Stenälw             Kommunhuset                        22:28 
   18        16 Berit Albertson           Ronja Rövardotter                  24:10 
   19         9 Linnea Mohss              Elektra Hudiksvall                 24:22 
   20         8 Annica Persson            Elektra Edsbyn 3                   24:32 
   21        17 Cecilia Jonsson           Team Leijnegard                    26:05 
   22        10 Bengt Persson             Gökarna                            26:16 
   22        22 Nelleke Heinemanns        Väglusarna                         26:16 
   24         7 Lena Magnusson            Elektra Edsbyn 2                   28:28 
   25        14 Gudrun Andersson          Postens Dream Team                 31:07 



Mix  (25)          Sträcka  5     

    1        23 Thomas Sparr              IFK Mora Friidrottsklubb           27:50 
    2         6 Josef Lindberg            Elektra Edsbyn 1                   30:36 
    3        14 Robin Sundqvist           Postens Dream Team                 31:47 
    4         4 Hans-Åke Davidsson        EIA 2                              33:34 
    5         1 Patrik Nyhem              Alfta Handboll                     33:37 
    6         5 Benjamin Uhras            EIF Alpina                         34:40 
    7        15 Stig Rask                 Raskast                            35:10 
    8        11 Leif Jonsson              Järvsö                             35:21 
    9        19 Magnus Bolinder           Team Vilse                         35:51 
   10        25 Inge Söderlind            Svenska Fönster 5                  36:07 
   11        10 Jonas Persson             Gökarna                            36:13 
   12        12 Johan Brodin              Kommunhuset                        36:14 
   13        24 Azra Avdic                Kenneths Champinjoner              36:24 
   14        17 Björn Leijnegard          Team Leijnegard                    37:06 
   15         9 Johan Söderström          Elektra Hudiksvall                 37:15 
   16        13 Jonas Kvanman             Lag Eric Berglund                  38:26 
   17        18 Per-Erik Mattes           Team Mattes                        39:26 
   18        21 Kalle Söråker             Vallsta SK                         39:39 
   19         3 Magnus Godin              Edsbyns SK/Svenska Fönster         39:52 
   20         7 Jan Delin                 Elektra Edsbyn 2                   41:31 
   21        22 Per Rosenqvist            Väglusarna                         42:36 
   22         2 Per-Axel Eriksson         Alfta Pall                         42:57 
   23        16 Lotta Magnusson           Ronja Rövardotter                  43:14 
   24        20 Pär Hisved                Team Wolf Mountain District        43:34 
   25         8 Olov Wängborg             Elektra Edsbyn 3                   48:10 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  1     

    1       102 Mikael Lindberg           Mikael Lindberg, Edsbyns IF Fr     13:57 
    2       103 Mats Mattes               Mats Mattes Edsbyns IF Friidro     14:22 
    3       104 Daniel Karlberg           Daniel Karlberg, Ljusdal RC        15:03 
    4       116 Johan Mellström           Johan Mellström, Alfta-ÖSA OK      16:10 
    5       101 Karl Johan Norell         Karl Johan Norell, Edsbyn Adve     16:19 
    6       117 Sven-Olof Hellqvist       S-O Hellqvist, IF Strategen        17:37 
    7       111 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            18:28 
    8       115 Anders Jonsson            Anders Jonsson, Edsbyns IF Fri     18:32 
    9       107 Anders Olsson             Anders Olsson, Svenska Fönster     18:34 
   10       108 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Svenska Fönster     18:35 
   11       109 Thomas Jonsson            Thomas Jonsson, Vallsta SK         18:37 
   12       110 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             18:56 
   13       112 Mikael Jönsson            Mikael Jönsson, Vallsta SK         19:15 
   14       106 Robert Johansson          Robert Johansson, Svenska Föns     19:31 
   15       105 Jonas Danielsson          Jonas Danielsson, Holmsund         21:50 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  2     

    1       102 Mikael Lindberg           Mikael Lindberg, Edsbyns IF Fr     14:44 
    2       103 Mats Mattes               Mats Mattes Edsbyns IF Friidro     16:00 
    3       104 Daniel Karlberg           Daniel Karlberg, Ljusdal RC        16:02 
    4       116 Johan Mellström           Johan Mellström, Alfta-ÖSA OK      17:17 
    5       101 Karl Johan Norell         Karl Johan Norell, Edsbyn Adve     17:54 
    6       117 Sven-Olof Hellqvist       S-O Hellqvist, IF Strategen        18:56 
    7       111 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            19:02 
    8       107 Anders Olsson             Anders Olsson, Svenska Fönster     19:24 
    9       115 Anders Jonsson            Anders Jonsson, Edsbyns IF Fri     19:25 
   10       109 Thomas Jonsson            Thomas Jonsson, Vallsta SK         19:38 
   11       108 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Svenska Fönster     19:39 
   12       110 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             19:47 
   13       106 Robert Johansson          Robert Johansson, Svenska Föns     20:41 
   14       112 Mikael Jönsson            Mikael Jönsson, Vallsta SK         21:10 
   15       105 Jonas Danielsson          Jonas Danielsson, Holmsund         26:40 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  3     

    1       102 Mikael Lindberg           Mikael Lindberg, Edsbyns IF Fr     36:46 
    2       104 Daniel Karlberg           Daniel Karlberg, Ljusdal RC        40:28 
    3       103 Mats Mattes               Mats Mattes Edsbyns IF Friidro     41:09 
    4       116 Johan Mellström           Johan Mellström, Alfta-ÖSA OK      42:10 
    5       101 Karl Johan Norell         Karl Johan Norell, Edsbyn Adve     43:06 
    6       117 Sven-Olof Hellqvist       S-O Hellqvist, IF Strategen        43:55 
    7       111 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            46:29 
    8       115 Anders Jonsson            Anders Jonsson, Edsbyns IF Fri     46:44 
    9       107 Anders Olsson             Anders Olsson, Svenska Fönster     48:10 
   10       110 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             48:16 
   11       108 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Svenska Fönster     48:37 
   12       106 Robert Johansson          Robert Johansson, Svenska Föns     50:06 
   13       109 Thomas Jonsson            Thomas Jonsson, Vallsta SK         51:02 
   14       112 Mikael Jönsson            Mikael Jönsson, Vallsta SK         55:33 
   15       105 Jonas Danielsson          Jonas Danielsson, Holmsund       1:04:29 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  4     

    1       102 Mikael Lindberg           Mikael Lindberg, Edsbyns IF Fr     16:11 
    2       116 Johan Mellström           Johan Mellström, Alfta-ÖSA OK      18:34 
    3       104 Daniel Karlberg           Daniel Karlberg, Ljusdal RC        18:41 
    4       103 Mats Mattes               Mats Mattes Edsbyns IF Friidro     18:42 
    5       117 Sven-Olof Hellqvist       S-O Hellqvist, IF Strategen        19:22 
    6       101 Karl Johan Norell         Karl Johan Norell, Edsbyn Adve     20:15 
    7       111 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            20:17 
    8       115 Anders Jonsson            Anders Jonsson, Edsbyns IF Fri     20:27 
    9       107 Anders Olsson             Anders Olsson, Svenska Fönster     21:01 
   10       108 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Svenska Fönster     21:09 
   11       106 Robert Johansson          Robert Johansson, Svenska Föns     21:39 
   12       110 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             21:44 
   13       109 Thomas Jonsson            Thomas Jonsson, Vallsta SK         25:04 
   14       112 Mikael Jönsson            Mikael Jönsson, Vallsta SK         27:12 
            105 Jonas Danielsson          Jonas Danielsson, Holmsund     ej fullf. 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  5     

    1       102 Mikael Lindberg           Mikael Lindberg, Edsbyns IF Fr     30:03 
    2       116 Johan Mellström           Johan Mellström, Alfta-ÖSA OK      34:59 
    3       104 Daniel Karlberg           Daniel Karlberg, Ljusdal RC        35:03 
    4       111 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            35:33 
    5       117 Sven-Olof Hellqvist       S-O Hellqvist, IF Strategen        35:49 
    6       101 Karl Johan Norell         Karl Johan Norell, Edsbyn Adve     36:43 
    7       103 Mats Mattes               Mats Mattes Edsbyns IF Friidro     37:16 
    8       115 Anders Jonsson            Anders Jonsson, Edsbyns IF Fri     38:04 
    9       108 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Svenska Fönster     39:34 
   10       106 Robert Johansson          Robert Johansson, Svenska Föns     40:08 
   11       107 Anders Olsson             Anders Olsson, Svenska Fönster     40:15 
   12       110 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             41:48 
   13       109 Thomas Jonsson            Thomas Jonsson, Vallsta SK         44:40 
   14       112 Mikael Jönsson            Mikael Jönsson, Vallsta SK         55:58 
            105 Jonas Danielsson          Jonas Danielsson, Holmsund     ej fullf. 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  1     

    1       114 Ella Ollonen              Ella Ollonen, Edsbyns IF Friid     18:39 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  2     

    1       114 Ella Ollonen              Ella Ollonen, Edsbyns IF Friid     30:00 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  3     

    1       114 Ella Ollonen              Ella Ollonen, Edsbyns IF Friid     43:31 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  4     

    1       114 Ella Ollonen              Ella Ollonen, Edsbyns IF Friid     19:24 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  5     

    1       114 Ella Ollonen              Ella Ollonen, Edsbyns IF Friid     40:14