Stora Hälsingegårdarsstafetten 2014lö 2014-08-02 18:09
Resultatskapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl   Startnr Namn                      Lag                                  Tid 


Mix  (27)          Sträcka  1     

    1         9 Erik Bylund               HARSA                              16:53 
    2         2 Evelina Rask              Alfta Handboll                     16:57 
    3         8 Dennis Axelsson           Elektra Hudiksvall                 17:12 
    4        24 Maria Westling            Vallsta SK Mix 1                   17:29 
    5        14 Anders Edquist            PäasOllas                          17:37 
    6        12 Johann Simon-Kütscher     Ljuses-Barn                        17:38 
    7        23 Martin Engström           Team Wolf Mountain District        17:48 
    8        20 Linda Hasselqvist         Svenska Fönster/ESK2               18:21 
    9        11 Mikael Lindberg           Kommunhuset                        18:40 
   10        16 Sten Hermansson           Svenska Fönster 10                 19:40 
   11        10 Joel Strandell            Julles Plåt & Motion               19:42 
   12        25 Meta Wellander            Vallsta SK Mix2                    19:46 
   13        22 Sofie Mattes              Team Mattes                        19:51 
   14        21 Lina Berglund             Team Eric Berglund                 20:00 
   15         6 Cecilia Svensson          EIA 2                              20:03 
   16         5 Jonas Wikblad             EIA 1                              20:10 
   17        15 Berit Albertson           Pigg och Rask                      20:40 
   18        26 Rickard Jonsson           Väglusarna                         21:08 
   19         1 Agnes Wiklund             Alfta Pall AB                      21:39 
   20         7 Annica Persson            Elektra Edsbyn                     21:56 
   21         3 Malin Hedman              Arbetsförmedlingen Bollnäs / O     22:00 
   22        13 Edvin Sundström           NEFAB 2                            23:22 
   23         4 Julia Granqvist           Edsbyns IF Alpina                  24:13 
   24        19 Anna Uddas                Svenska Fönster 8                  24:36 
   25        28 Sandra Lindblom           Svenska Fönster 11                 24:54 
   26        17 Michael Ståhl             Svenska Fönster 4                  25:38 
   27        27 Kjell Huld                Svenska Fönster 3                  25:56 



Mix  (27)          Sträcka  2     

    1         2 Anna Jonasson             Alfta Handboll                     18:28 
    2        15 Stig Rask                 Pigg och Rask                      18:40 
    3         9 Per Grankvist             HARSA                              19:16 
    4        24 Rakel Sjöberg             Vallsta SK Mix 1                   19:24 
    5        11 Annika Ottenbäck          Kommunhuset                        19:49 
    6        14 Sofie Sandberg            PäasOllas                          20:14 
    7        10 Sebastian Erixon          Julles Plåt & Motion               20:17 
    8        26 Madde Jonsson             Väglusarna                         20:20 
    9        25 Peter Mårtensson          Vallsta SK Mix2                    20:21 
   10        12 Thomas Simon-Kütscher     Ljuses-Barn                        20:22 
   11        20 Kjell Hasselqvist         Svenska Fönster/ESK2               20:25 
   12         4 Axel Uhras                Edsbyns IF Alpina                  20:55 
   13        16 Jenna Hermansson          Svenska Fönster 10                 21:00 
   14        13 Anna-Lena Engström        NEFAB 2                            21:08 
   15        21 Eric Berglund             Team Eric Berglund                 21:44 
   16        23 Pär Hisved                Team Wolf Mountain District        21:48 
   17         8 Camilla Grip              Elektra Hudiksvall                 22:00 
   18        27 Lina Bylund               Svenska Fönster 3                  22:01 
   19         1 Karin Boström Wiklund     Alfta Pall AB                      22:13 
   20         7 Josefin Lind              Elektra Edsbyn                     22:31 
   21        22 Jennie Mattes             Team Mattes                        24:51 
   22         3 Kerstin Andersson         Arbetsförmedlingen Bollnäs / O     25:34 
   23        17 Veronica Larsson          Svenska Fönster 4                  26:22 
   24        19 Ingrid Hansson            Svenska Fönster 8                  26:54 
   25         5 Julia Bergström           EIA 1                              27:41 
   26        28 Kia Jansson               Svenska Fönster 11                 27:47 
   27         6 Camilla Karlsson          EIA 2                              30:36 



Mix  (27)          Sträcka  3     

    1        16 Jens Hermansson           Svenska Fönster 10                 38:03 
    2        12 Joris Hochstetter         Ljuses-Barn                        42:37 
    3         9 Kallevi Penna             HARSA                              43:25 
    4         2 Per Eklund                Alfta Handboll                     43:58 
    5        20 Tomas Persson             Svenska Fönster/ESK2               44:07 
    6        25 Pär Lundagårds            Vallsta SK Mix2                    44:15 
    7        15 Åke Rask                  Pigg och Rask                      44:47 
    8        26 Kojo Boadwe               Väglusarna                         45:25 
    9         6 Tomas Jonsson             EIA 2                              45:29 
   10        21 Björn Berglund            Team Eric Berglund                 46:04 
   11        27 Henrik Ingvarsson         Svenska Fönster 3                  46:28 
   12         1 Per-Åke Häggblom          Alfta Pall AB                      46:29 
   13        14 Kerstin Edquist           PäasOllas                          46:47 
   13        24 Micke Jönsson             Vallsta SK Mix 1                   46:47 
   15         8 Andreas Larsson           Elektra Hudiksvall                 47:49 
   16         4 Benjamin Uhras            Edsbyns IF Alpina                  48:23 
   17        19 Fredrik Bolkeus           Svenska Fönster 8                  48:32 
   18        22 Patrik Mattes             Team Mattes                        50:33 
   19        28 Urban Sigfridsson         Svenska Fönster 11                 51:55 
   20         7 Marie Östergrens          Elektra Edsbyn                     51:57 
   21        13 Maria Bäckström           NEFAB 2                            52:05 
   22        17 Thomas Liw                Svenska Fönster 4                  52:07 
   23         5 Anders Wikström           EIA 1                              52:14 
   24        11 Kristoffer Baas           Kommunhuset                        52:29 
   25         3 Thomas Gradin             Arbetsförmedlingen Bollnäs / O     52:33 
   26        23 Frida Cronsioe            Team Wolf Mountain District        53:33 
   27        10 Margareta Englund         Julles Plåt & Motion               57:25 



Mix  (27)          Sträcka  4     

    1        14 Tomas Danielsson          PäasOllas                          17:51 
    2        28 Robert Johansson          Svenska Fönster 11                 18:35 
    3        15 Hanna Eklund              Pigg och Rask                      18:52 
    4        25 Sara Myrberg              Vallsta SK Mix2                    19:02 
    5        16 Karin Persson             Svenska Fönster 10                 19:15 
    6        22 Martin Mattes             Team Mattes                        19:17 
    7        27 Magnus Sahlin             Svenska Fönster 3                  19:36 
    8        17 Henrik Fagerhof           Svenska Fönster 4                  20:08 
    9         1 Conny Wiklund             Alfta Pall AB                      20:17 
   10         2 Camilla Olsson            Alfta Handboll                     20:37 
   11        21 Jonas Kvanman             Team Eric Berglund                 21:13 
   12         8 Nadja Skhiri              Elektra Hudiksvall                 21:26 
   13        24 Håkan Persson             Vallsta SK Mix 1                   21:33 
   14         6 Jonas Eriksson            EIA 2                              21:48 
   15        23 Emma Kleist               Team Wolf Mountain District        21:52 
   16        20 Eva Woxlin                Svenska Fönster/ESK2               21:58 
   17        19 Daniel Ljungberg          Svenska Fönster 8                  22:01 
   18         4 Ella Olsson-Hagardsson    Edsbyns IF Alpina                  22:07 
   19         9 Eva Johansson             HARSA                              22:08 
   20         5 Nathalia Karlstorp        EIA 1                              22:11 
   21        11 Jenny Stenälw             Kommunhuset                        22:58 
   22        26 Sussie Rosenqvist         Väglusarna                         23:07 
   23         3 Urban Norin               Arbetsförmedlingen Bollnäs / O     23:47 
   24         7 Karl-Erik Lind            Elektra Edsbyn                     24:28 
   25        12 Elin Hochstetter          Ljuses-Barn                        25:42 
   26        10 Linda Olsson              Julles Plåt & Motion               25:46 
   27        13 Mona Roos                 NEFAB 2                            27:27 



Mix  (27)          Sträcka  5     

    1        14 Erik Edquist              PäasOllas                          32:48 
    2         2 Patrik Nyhem              Alfta Handboll                     33:04 
    3         4 Jesper Granqvist          Edsbyns IF Alpina                  33:41 
    4         9 Hanna Larsson             HARSA                              33:43 
    5         5 Hans-Åke Davidsson        EIA 1                              34:21 
    6        24 Gilbert Wellander         Vallsta SK Mix 1                   34:43 
    7        25 Per-Åke Strömberg         Vallsta SK Mix2                    35:14 
    8        10 Johan Hellberg            Julles Plåt & Motion               35:49 
    9        21 Katarina Eriksson         Team Eric Berglund                 36:27 
   10        20 Sören Woxlin              Svenska Fönster/ESK2               37:19 
   11         6 Maria Johansson           EIA 2                              38:29 
   12         1 Emil Perjans              Alfta Pall AB                      38:30 
   13        28 Rickard Lindblom          Svenska Fönster 11                 38:47 
   14        12 Franziska Hochstetter     Ljuses-Barn                        39:11 
   15        15 Anna Jakobsson/Unger      Pigg och Rask                      39:19 
   16        11 Johan Brodin              Kommunhuset                        39:20 
   17        23 Olov Hisved               Team Wolf Mountain District        39:22 
   18        16 Emil Persson              Svenska Fönster 10                 39:24 
   19        26 Per Rosenqvist            Väglusarna                         40:24 
   20        19 Rune Sundström            Svenska Fönster 8                  40:36 
   21         7 Jan Delin                 Elektra Edsbyn                     40:46 
   22        22 Per-Erik Mattes           Team Mattes                        41:01 
   23        13 Lars Nymans               NEFAB 2                            41:57 
   24        27 Maria Thor                Svenska Fönster 3                  44:19 
   25         8 Johan Söderström          Elektra Hudiksvall                 46:01 
   26         3 Michael Hedman            Arbetsförmedlingen Bollnäs / O     49:10 
   27        17 Beatrice Nilsson          Svenska Fönster 4                1:00:38 



Herrar  (15)       Sträcka  1     

    1       103 Martin Hammarberg         Fjällmaraton Sälen                 13:15 
    2       100 Johan Nilsson             Edsbyns IF Friidrott               13:45 
    3       101 Josef Davidsson           Larsson fc                         15:15 
    4       115 Jonathan Lysell           Rehns BK                           15:18 
    5       112 Anders Johansson          Svenska Fönster/ESK1               15:53 
    6       107 Christian Mickelsson      Svenska Fönster 2                  16:07 
    7       110 David Ohlsson             Svenska Fönster 6                  17:08 
    8       105 Jens Eliasson             Svenska Fönster 1                  18:34 
    9       117 Eddie Öberg               Svenska Fönster 7                  20:05 
   10       113 Per-Axel Eriksson         Team "Skalle-Per"                  20:18 
   11       104 Hans-Erik Strömberg       NEFAB 1                            20:58 
   12       109 Wiktor Engstrand          Svenska Fönster 5                  22:12 
   13       114 Ida Granmas               Team Petter                        23:19 
   14       116 Erik Lindh                Nyasen Runnerz                     24:37 
   15       111 Lars-Olov Olsson          Svenska Fönster 9                  25:10 



Herrar  (15)       Sträcka  2     

    1       103 Johan Nordlund            Fjällmaraton Sälen                 14:32 
    2       100 Hans Ollonen              Edsbyns IF Friidrott               14:54 
    3       115 Kristoffer Lysell         Rehns BK                           16:45 
    4       112 Viktor Ladänges           Svenska Fönster/ESK1               18:23 
    5       105 Ulf Jonsson               Svenska Fönster 1                  20:17 
    6       101 Alexander Larsson         Larsson fc                         20:37 
    7       109 Emil Bergh                Svenska Fönster 5                  21:06 
    8       111 Peter Larsson             Svenska Fönster 9                  21:25 
    9       107 Daniel Hanning            Svenska Fönster 2                  21:46 
    9       114 Björn Backeby             Team Petter                        21:46 
   11       104 Johan Falk                NEFAB 1                            22:18 
   12       110 Erik Lindqvist            Svenska Fönster 6                  23:34 
   13       113 Bengt (SkallePer) Persson Team "Skalle-Per"                  23:55 
   14       117 Ulf Jonsson               Svenska Fönster 7                  24:27 
   15       116 Pär Hedberg               Nyasen Runnerz                     27:32 



Herrar  (15)       Sträcka  3     

    1       103 William Lind              Fjällmaraton Sälen                 31:55 
    2       115 Jesper Lysell             Rehns BK                           33:12 
    3       116 David Backa               Nyasen Runnerz                     38:05 
    4       100 Fredrik Broman            Edsbyns IF Friidrott               38:24 
    5       101 Andreas Persson           Larsson fc                         41:15 
    6       113 Jonas Persson             Team "Skalle-Per"                  43:02 
    7       105 Tommy Lindh               Svenska Fönster 1                  43:27 
    8       112 Kenneth Johansson         Svenska Fönster/ESK1               44:04 
    9       110 Peter Wängborg            Svenska Fönster 6                  44:27 
   10       114 Ulf Pettersson            Team Petter                        47:10 
   11       104 Erik Olsson               NEFAB 1                            49:27 
   12       107 Niklas Hanning            Svenska Fönster 2                  49:41 
   13       109 Ola Jakobsson             Svenska Fönster 5                  51:42 
   14       117 Pelle Elfsborg            Svenska Fönster 7                  52:01 
   15       111 Madeleine Leanders        Svenska Fönster 9                1:00:12 



Herrar  (15)       Sträcka  4     

    1       103 Erik Rost                 Fjällmaraton Sälen                 13:49 
    2       115 Charlie Stoltz            Rehns BK                           15:24 
    3       100 Mats Mattes               Edsbyns IF Friidrott               15:32 
    4       105 Per-Erik Götesson         Svenska Fönster 1                  17:24 
    5       101 Joakim Larsson            Larsson fc                         18:40 
    6       112 Magnus Elfving            Svenska Fönster/ESK1               20:23 
    7       107 Claes Wikström            Svenska Fönster 2                  21:33 
    8       110 Peter Hägg                Svenska Fönster 6                  21:56 
    9       104 Hans Persson              NEFAB 1                            22:50 
   10       116 Maria Hultengren          Nyasen Runnerz                     22:59 
   11       111 Jan Johansson             Svenska Fönster 9                  24:00 
   12       114 Daniel Rohlin             Team Petter                        24:30 
   13       109 Joakim Löf                Svenska Fönster 5                  26:09 
   14       113 Inge(la) Löberg           Team "Skalle-Per"                  26:44 
   15       117 Åsa Nordlund              Svenska Fönster 7                  29:16 



Herrar  (15)       Sträcka  5     

    1       103 Anton Östlin              Fjällmaraton Sälen                 26:08 
    2       115 Anders Johansson          Rehns BK                           29:29 
    3       100 Markus Lindberg           Edsbyns IF Friidrott               31:18 
    4       105 Anders Olsson             Svenska Fönster 1                  33:43 
    5       112 Erik Nilsson              Svenska Fönster/ESK1               34:52 
    6       111 Joakim Hållden            Svenska Fönster 9                  35:19 
    7       107 Anders Hanning            Svenska Fönster 2                  37:04 
    8       101 Martin Davidsson          Larsson fc                         37:14 
    9       114 Tobias Vestling           Team Petter                        37:24 
   10       110 Oskar Emman               Svenska Fönster 6                  39:01 
   11       117 Niklas Celin              Svenska Fönster 7                  39:15 
   12       113 Max Jonsson               Team "Skalle-Per"                  40:08 
   13       116 Per Backa                 Nyasen Runnerz                     41:01 
   14       104 Magnus Nordgren           NEFAB 1                            42:49 
   15       109 Fredrik Einars            Svenska Fönster 5                  43:21 



Damer  (6)         Sträcka  1     

    1       155 Lena Nordlund             Fjällmaraton Sälen                 16:52 
    2       151 Maria Persson             Bollnäs Friidrott                  17:35 
    2       153 Sandra Svensk             Edsbyns IF Friidrott               17:35 
    4       152 Emelie Partin             Edsbyns HC ladies running team     19:17 
    5       150 Hanna Persson             Ambulansen                         20:22 
    6       154 Jennie Abrahamsson        JAKKAS                             22:00 



Damer  (6)         Sträcka  2     

    1       155 Hana Hancikova            Fjällmaraton Sälen                 17:31 
    2       151 Frida Näsman Fagerström   Bollnäs Friidrott                  17:44 
    3       152 Janni Ekström             Edsbyns HC ladies running team     19:24 
    4       150 Margit Pettersson         Ambulansen                         21:42 
    5       154 Anna Kihlström            JAKKAS                             24:56 
    6       153 Åsa Nilsson               Edsbyns IF Friidrott               25:17 



Damer  (6)         Sträcka  3     

    1       155 Lena Eliasson             Fjällmaraton Sälen                 36:35 
    2       152 Anna Näsström             Edsbyns HC ladies running team     45:15 
    3       153 Magdalena Mattes          Edsbyns IF Friidrott               45:29 
    4       151 Nina Backa                Bollnäs Friidrott                  46:51 
    5       150 Sara Stenberg             Ambulansen                         49:17 
    6       154 Åsa Kvick                 JAKKAS                             59:34 



Damer  (6)         Sträcka  4     

    1       155 Matilda Andersson         Fjällmaraton Sälen                 18:11 
    2       151 Emma Persson              Bollnäs Friidrott                  20:36 
    3       153 Ylva Lundin               Edsbyns IF Friidrott               20:49 
    4       150 Eva Hansson               Ambulansen                         22:09 
    5       152 Annika Bergens-Lindqvist  Edsbyns HC ladies running team     23:39 
    6       154 Emma Ahl                  JAKKAS                             24:57 



Damer  (6)         Sträcka  5     

    1       155 Jenny Eriksson            Fjällmaraton Sälen                 34:08 
    2       151 Malin Persson             Bollnäs Friidrott                  35:33 
    3       153 Frida Jonsson             Edsbyns IF Friidrott               38:09 
    4       150 Sandra Lindbäck           Ambulansen                         42:36 
    5       154 Anna Janegren             JAKKAS                             43:53 
    6       152 Catrin Westling           Edsbyns HC ladies running team     44:04 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  1     

    1       201 Johan Gustafsson          Johan Gustafsson, IFK Mora Fri     14:36 
    2       203 Johan Mellström           Johan Mellström, #TeamEdsbyn       15:19 
    3       206 Lars Björklund            Lars Björklund, Vallsta SK         16:20 
    4       211 Mikael Edlund             Mikael Edlund,  Alnö Race Team     16:22 
    5       210 Adam Edlund               Adam Edlund, Umeå                  16:24 
    6       208 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            16:49 
    7       207 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             16:50 
    8       205 Karl Wallander            Erik Johansson , Gävle             17:31 
    9       204 Jonas Janegren            Jonas Janegren, Östansjö SK        18:07 
   10       212 Peter Forström            Peter Forström, Hudiksvall         19:34 
   11       202 Joel Edling               Joel Edling, Alfta Pall AB         20:15 
   12       209 Lars Jarkell              Lars Jarkell, Alfta Pall AB        21:38 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  2     

    1       201 Johan Gustafsson          Johan Gustafsson, IFK Mora Fri     15:34 
    2       203 Johan Mellström           Johan Mellström, #TeamEdsbyn       16:29 
    3       208 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            17:46 
    4       211 Mikael Edlund             Mikael Edlund,  Alnö Race Team     17:49 
    5       210 Adam Edlund               Adam Edlund, Umeå                  17:50 
    6       206 Lars Björklund            Lars Björklund, Vallsta SK         18:00 
    7       207 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             18:19 
    8       205 Karl Wallander            Erik Johansson , Gävle             18:47 
    9       204 Jonas Janegren            Jonas Janegren, Östansjö SK        20:10 
   10       212 Peter Forström            Peter Forström, Hudiksvall         21:16 
   11       202 Joel Edling               Joel Edling, Alfta Pall AB         21:51 
   12       209 Lars Jarkell              Lars Jarkell, Alfta Pall AB        23:49 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  3     

    1       201 Johan Gustafsson          Johan Gustafsson, IFK Mora Fri     38:28 
    2       211 Mikael Edlund             Mikael Edlund,  Alnö Race Team     41:17 
    3       203 Johan Mellström           Johan Mellström, #TeamEdsbyn       41:32 
    4       205 Karl Wallander            Erik Johansson , Gävle             43:45 
    5       208 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            44:18 
    6       207 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK             46:51 
    7       206 Lars Björklund            Lars Björklund, Vallsta SK         48:40 
    8       204 Jonas Janegren            Jonas Janegren, Östansjö SK        49:39 
    9       202 Joel Edling               Joel Edling, Alfta Pall AB         54:05 
   10       212 Peter Forström            Peter Forström, Hudiksvall         54:09 
   11       209 Lars Jarkell              Lars Jarkell, Alfta Pall AB      1:02:06 
            210 Adam Edlund               Adam Edlund, Umeå              ej fullf. 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  4     

    1       201 Johan Gustafsson          Johan Gustafsson, IFK Mora Fri     16:50 
    2       211 Mikael Edlund             Mikael Edlund,  Alnö Race Team     17:49 
    3       205 Karl Wallander            Erik Johansson , Gävle             18:37 
    4       203 Johan Mellström           Johan Mellström, #TeamEdsbyn       18:57 
    5       208 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            19:56 
    6       204 Jonas Janegren            Jonas Janegren, Östansjö SK        21:53 
    7       202 Joel Edling               Joel Edling, Alfta Pall AB         23:05 
    8       206 Lars Björklund            Lars Björklund, Vallsta SK         24:56 
    9       212 Peter Forström            Peter Forström, Hudiksvall         29:28 
   10       209 Lars Jarkell              Lars Jarkell, Alfta Pall AB        39:00 
            207 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK         ej fullf. 
            210 Adam Edlund               Adam Edlund, Umeå              ej fullf. 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  5     

    1       201 Johan Gustafsson          Johan Gustafsson, IFK Mora Fri     30:47 
    2       211 Mikael Edlund             Mikael Edlund,  Alnö Race Team     33:06 
    3       203 Johan Mellström           Johan Mellström, #TeamEdsbyn       34:49 
    4       205 Karl Wallander            Erik Johansson , Gävle             35:33 
    5       208 Mikael Leek               Mikael Leek, Vallsta SK            36:33 
    6       204 Jonas Janegren            Jonas Janegren, Östansjö SK        39:24 
    7       202 Joel Edling               Joel Edling, Alfta Pall AB         43:36 
    8       206 Lars Björklund            Lars Björklund, Vallsta SK         45:22 
    9       209 Lars Jarkell              Lars Jarkell, Alfta Pall AB      1:02:58 
            207 Tommy Rask                Tommy Rask, Vallsta SK         ej fullf. 
            210 Adam Edlund               Adam Edlund, Umeå              ej fullf. 
            212 Peter Forström            Peter Forström, Hudiksvall     ej fullf. 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  1     

    1       221 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       16:18 
    2       220 Ella Ollonen              Ella Ollonen, IF Mantra Sport      17:52 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  2     

    1       221 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       17:58 
    2       220 Ella Ollonen              Ella Ollonen, IF Mantra Sport      19:35 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  3     

    1       221 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       46:28 
    2       220 Ella Ollonen              Ella Ollonen, IF Mantra Sport      50:30 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  4     

    1       221 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       21:34 
    2       220 Ella Ollonen              Ella Ollonen, IF Mantra Sport      21:50 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  5     

    1       220 Ella Ollonen              Ella Ollonen, IF Mantra Sport      38:04 
    2       221 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       39:13