Stora Hälsingegårdarsstafetten 2017sö 2017-08-06 16:17
Resultatskapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl    Startnr Lag                                              Tid 


Mix  (21)                   

    1         26 Team Svärdhagen                              2:07:02 
    2         34 Garnbutiken Kilafors                         2:16:38 
    3         27 Edsbyns SK                                   2:17:59 
    4         41 Edsbyns IF Friidrott                         2:22:07 
    5         21 Team Mattes                                  2:26:35 
    6         22 2Johanna och CO                              2:26:44 
    7         28 Morgonmys Lag 1                              2:28:04 
    8         33 Ulf Pettersson Skog AB                       2:28:24 
    9         32 Svenska Fönster 3                            2:30:24 
   10         24 SVT Gävleborg                                2:30:54 
   11         31 Lingonben                                    2:33:33 
   12         25 Teamett                                      2:34:16 
   13         40 Helsinge Vatten                              2:36:49 
   14         20 Team Kolbulle                                2:38:17 
   15         29 Danielsson/Rohlin                            2:41:22 
   16         37 Kusiner med compani                          2:42:35 
   17         38 Edsbyns IF Alpina                            2:44:02 
   18         30 KAAAA                                        2:45:26 
   19         36 Bellagruppen 1                               3:10:16 
   20         39 MECÅM                                        3:11:16 

              23 The Träsktrollz                             ej start 



Herrar  (19)                

    1        133 Vallsta SK Lag 2                             1:51:28 
    2        105 Edsbyns IF Friidrott 1                       1:55:24 
    3        108 Rehns BK Elit                                1:56:43 
    4        118 Larssons FC                                  2:02:42 
    5        136 RBK skidor                                   2:06:34 
    6        130 Svenska Fönster 1                            2:12:28 
    7        110 Edsbyns IF Friidrott 2                       2:15:59 
    8        104 Kommunhuset                                  2:18:17 
    9        123 Vallsta SK Lag 1                             2:18:38 
   10        119 Morgonmys Lag 2                              2:19:12 
   11        106 Fantastic four + EN                          2:20:34 
   12        132 Alfta-Ösa OK                                 2:20:48 
   13        128 Morgonmys Lag 3                              2:22:43 
   14        103 Viksjöfors IF Frisbee                        2:22:44 
   15        131 Svenska Fönster leveranslagret               2:26:59 
   16        129 Rehns BK 3                                   2:30:38 
   17        135 Team NEFAB                                   2:32:26 
   18        134 Svenska Fönster Glas                         2:32:52 

             102 IF Mantra Sport                             ej start 



Damer  (10)                 

    1        151 Edsbyns IF Friidrott                         2:22:14 
    2        157 Rehns BK                                     2:28:26 
    3        160 Alfta-Ösa OK ungdom                          2:32:05 
    4        158 Söderhamns bästa brudar                      2:36:47 
    5        154 Sporthallen Bollnäs/Nordic Gym               2:37:15 
    6        156 Edsbygympan                                  2:42:20 
    7        152 Team Lillhöjen                               2:46:26 
    8        153 Bredsands Pedagoger                          2:52:52 
    9        155 Alfta Handboll 02                            2:57:52 
   10        159 Bellagruppen 2                               3:00:50 



Ensamlöpare Herrar  (14)    

    1        201 Fredrik Broman, Edsbyns IF Friidrott         2:01:48 
    2        204 Jonas Robertson, Ljusdals Run. Club          2:09:18 
    3        203 Jörgen Östh, Ljusdals Running Club           2:12:59 
    4        205 Tommy Rask, Edsbyns IF Friidrott             2:16:37 
    5        210 Mattias Lindsmyr, Vattenfall IF              2:16:57 
    6        213 Johan Mellström                              2:22:39 
    7        208 Tony Backeby, Vallsta SK                     2:22:51 
    8        209 Peter Norin, Vallsta SK                      2:26:29 
    9        202 Pär Arvidsson, Edsbyns SK                    2:29:05 
   10        207 Marcus Pettersson                            2:29:31 
   11        212 Maximilian Rosell, Hullsta                   2:32:19 
   12        200 Henrik Ingvarsson, Vallsta SK                2:39:35 

             206 Lars Pettersson                             Ej godk. 
             211 Alexander Lindskog, Hemlingby IK            Ej godk. 



Ensamlöpare Damer  (3)      

    1        224 Helena Fernström, Vallsta SK                 2:14:22 
    2        225 Anna Wireman                                 3:01:14 
    3        223 Margareta Englund, Alfta-Ösa OK              3:19:28