Stora Hälsingegårdarsstafetten 2017sö 2017-08-06 16:21
Resultatskapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl   Startnr Namn                      Lag                                  Tid 


Mix  (20)          Sträcka  1     

    1        41 Kenneth Johansson         Edsbyns IF Friidrott               16:54 
    2        34 Malin Nordin              Garnbutiken Kilafors               18:36 
    3        27 Linda Hasselqvist         Edsbyns SK                         18:52 
    4        32 Reino Unosson             Svenska Fönster 3                  18:54 
    5        21 Sofie Mattes              Team Mattes                        20:18 
    6        26 Engla Svärdhagen          Team Svärdhagen                    21:02 
    7        25 Peter Vest                Teamett                            21:04 
    8        24 Emma Åhlström             SVT Gävleborg                      21:32 
    9        28 Hans Persson              Morgonmys Lag 1                    21:34 
   10        37 Stefan Ekblom             Kusiner med compani                21:47 
   11        33 Wilma Kvick               Ulf Pettersson Skog AB             22:14 
   12        22 Lena Pettersson           2Johanna och CO                    22:15 
   13        29 Sofia Rohlin              Danielsson/Rohlin                  22:17 
   14        38 Axel Karsbo               Edsbyns IF Alpina                  22:18 
   15        20 Linn Hilding              Team Kolbulle                      23:11 
   16        31 Nina Lilja                Lingonben                          24:22 
   17        40 Malin Lund                Helsinge Vatten                    25:59 
   18        39 Elin Holmberg             MECÅM                              27:17 
   19        36 Camilla Löfstrand         Bellagruppen 1                     28:06 
   20        30 Kristin Blom              KAAAA                              28:34 



Mix  (20)          Sträcka  2     

    1        26 Karolina Svärdhagen       Team Svärdhagen                    17:48 
    2        22 Joakim Pettersson         2Johanna och CO                    20:05 
    3        28 Hanna Halvarsson          Morgonmys Lag 1                    20:18 
    4        37 Claes Wängmark            Kusiner med compani                20:20 
    5        20 Peter Sandström           Team Kolbulle                      20:21 
    6        27 Catharina Elthon          Edsbyns SK                         20:35 
    7        41 Kerstin Jonasson          Edsbyns IF Friidrott               21:43 
    8        40 Jennie Blomberg           Helsinge Vatten                    21:45 
    9        24 Cissi Eriksson Granér     SVT Gävleborg                      22:04 
   10        33 Martina Widarsson         Ulf Pettersson Skog AB             22:12 
   11        34 Mikael Blomberg           Garnbutiken Kilafors               22:38 
   12        32 Sandra Johansson          Svenska Fönster 3                  23:05 
   12        38 William Lindqvist         Edsbyns IF Alpina                  23:05 
   14        21 Jennie Mattes             Team Mattes                        23:12 
   15        30 Anna Åbjörn               KAAAA                              23:46 
   16        39 Carita Fjellner           MECÅM                              24:17 
   17        36 Maria Modig               Bellagruppen 1                     25:15 
   18        29 Tina Danielsson           Danielsson/Rohlin                  25:53 
   19        31 Elis-Zakarias Lindberg-Li Lingonben                          26:25 
   20        25 Maja Märges               Teamett                            29:21 



Mix  (20)          Sträcka  3     

    1        26 Axel Svärdhagen           Team Svärdhagen                    38:50 
    2        34 Tomas Nygren              Garnbutiken Kilafors               40:37 
    3        22 Kristoffer Törnell        2Johanna och CO                    42:15 
    4        27 Tomas Persson             Edsbyns SK                         43:22 
    5        32 Niklas Olsson             Svenska Fönster 3                  44:17 
    6        31 Najib Daryabi             Lingonben                          44:27 
    7        40 Johan Pehrers             Helsinge Vatten                    45:25 
    8        33 Ulf Pettersson            Ulf Pettersson Skog AB             45:28 
    9        21 Magdalena Mattes          Team Mattes                        45:32 
   10        24 Jan-Peter Eriksson        SVT Gävleborg                      45:43 
   11        28 Erik Olsson               Morgonmys Lag 1                    46:56 
   12        25 Per Baggström             Teamett                            47:22 
   13        41 Jon Kvarmans              Edsbyns IF Friidrott               48:46 
   14        37 Ola Jakobsson             Kusiner med compani                48:50 
   15        30 Anders Larsson            KAAAA                              49:47 
   16        38 Anna Jakobsson Unger      Edsbyns IF Alpina                  50:19 
   17        29 Jonas Danielsson          Danielsson/Rohlin                  52:18 
   18        20 Ann-Karin Sjöholm         Team Kolbulle                      53:43 
   19        36 Mats Jonsson              Bellagruppen 1                     58:58 
   20        39 Åsa Bodin                 MECÅM                            1:06:04 



Mix  (20)          Sträcka  4     

    1        21 Martin Mattes             Team Mattes                        17:11 
    2        26 Linn Svärdhagen           Team Svärdhagen                    18:06 
    3        28 Helena Bolinder           Morgonmys Lag 1                    19:52 
    4        20 Anton Holm                Team Kolbulle                      20:05 
    5        27 Lars Woren                Edsbyns SK                         20:18 
    6        34 Helena Olsson             Garnbutiken Kilafors               20:19 
    7        41 Anna Jonasson             Edsbyns IF Friidrott               20:55 
    8        38 Titti Hagardsson          Edsbyns IF Alpina                  21:12 
    9        31 Karin Lindberg            Lingonben                          21:51 
   10        36 Ulf Larsson               Bellagruppen 1                     22:23 
   11        25 Helen Märges              Teamett                            23:08 
   12        29 Carina Borg               Danielsson/Rohlin                  23:13 
   13        33 Reidun Lind               Ulf Pettersson Skog AB             23:18 
   14        24 Markus Dahlberg           SVT Gävleborg                      23:19 
   15        22 Johanna Palm-Nilsson      2Johanna och CO                    23:20 
   16        40 Carina Lindström          Helsinge Vatten                    24:09 
   17        39 Mats Holmberg             MECÅM                              25:07 
   18        37 Malin Ekblom              Kusiner med compani                25:58 
   19        32 Sofia Hedberg             Svenska Fönster 3                  26:55 
   20        30 Angelica Åbjörn           KAAAA                              26:59 



Mix  (20)          Sträcka  5     

    1        26 Janne Svärdhagen          Team Svärdhagen                    31:16 
    2        25 Niklas Nordlund           Teamett                            33:21 
    3        41 Tomas Jonsson             Edsbyns IF Friidrott               33:49 
    4        34 Rickard Olofsson          Garnbutiken Kilafors               34:28 
    5        27 Jonas Elfstrand           Edsbyns SK                         34:52 
    6        33 Tommy Lind                Ulf Pettersson Skog AB             35:12 
    7        30 Anders Åbjörn             KAAAA                              36:20 
    8        31 Farid Poya                Lingonben                          36:28 
    9        32 Urban Sigfridsson         Svenska Fönster 3                  37:13 
   10        29 Daniel Rohlin             Danielsson/Rohlin                  37:41 
   11        24 Anders Sundin             SVT Gävleborg                      38:16 
   12        22 Johanna Pettersson        2Johanna och CO                    38:49 
   13        28 Magnus Hamre              Morgonmys Lag 1                    39:24 
   14        40 Michael Götesson          Helsinge Vatten                    39:31 
   15        21 Per-Erik Mattes           Team Mattes                        40:22 
   16        20 Örjan Sjöholm             Team Kolbulle                      40:57 
   17        37 Mia Wängmark              Kusiner med compani                45:40 
   18        38 Alvin Unger               Edsbyns IF Alpina                  47:08 
   19        39 Maria Holmberg            MECÅM                              48:31 
   20        36 Bella Andersson           Bellagruppen 1                     55:34 



Herrar  (18)       Sträcka  1     

    1       105 Hans Ollonen              Edsbyns IF Friidrott 1             14:10 
    2       133 Espoir Rushimisha         Vallsta SK Lag 2                   14:26 
    3       118 Martin Davidsson          Larssons FC                        16:12 
    4       110 Björn Bosbach             Edsbyns IF Friidrott 2             16:22 
    5       128 Magnus Bolinder           Morgonmys Lag 3                    17:07 
    6       132 Elis Sandberg             Alfta-Ösa OK                       17:17 
    7       104 Johan Arvidsson           Kommunhuset                        17:37 
    8       103 Lukas Karsbo              Viksjöfors IF Frisbee              17:51 
    9       108 Lars Olovsson             Rehns BK Elit                      17:55 
   10       135 Gustav Magnusson          Team NEFAB                         18:36 
   11       106 Josef Persson             Fantastic four + EN                18:45 
   12       130 Sten Hermansson           Svenska Fönster 1                  18:59 
   13       136 Björklin Michelle         RBK skidor                         19:20 
   14       123 Lina Johansson            Vallsta SK Lag 1                   19:40 
   15       134 Krister Larsson           Svenska Fönster Glas               19:48 
   16       129 Göran Engblom             Rehns BK 3                         20:50 
   17       131 Oliver Östberg            Svenska Fönster leveranslagret     20:55 
   18       119 Veronica Berglund         Morgonmys Lag 2                    21:03 



Herrar  (18)       Sträcka  2     

    1       133 Chris Olsson              Vallsta SK Lag 2                   14:40 
    2       108 Tom Ankerstål             Rehns BK Elit                      15:16 
    3       110 Stefan Hellgren           Edsbyns IF Friidrott 2             15:19 
    4       105 Anders Johansson          Edsbyns IF Friidrott 1             15:51 
    5       136 Blomberg Albin            RBK skidor                         15:55 
    6       103 Teodor Vanberg            Viksjöfors IF Frisbee              16:39 
    7       119 Jens Arvidsson            Morgonmys Lag 2                    17:39 
    8       118 Joakim Larsson            Larssons FC                        17:40 
    9       132 Adrian Hansson-Bånga      Alfta-Ösa OK                       18:26 
   10       123 Kalle Söråker             Vallsta SK Lag 1                   19:00 
   11       130 Jenna Hermansson          Svenska Fönster 1                  19:39 
   12       128 Håkan Andersson           Morgonmys Lag 3                    20:43 
   13       129 Nisse Johansson           Rehns BK 3                         21:40 
   14       134 Lina Bylund               Svenska Fönster Glas               21:41 
   15       106 Pär Svärd                 Fantastic four + EN                21:49 
   16       131 André Hellqvist           Svenska Fönster leveranslagret     21:50 
   17       135 Hans-Erik Strömberg       Team NEFAB                         21:55 
   18       104 Jenny Strenälw            Kommunhuset                        22:00 



Herrar  (18)       Sträcka  3     

    1       133 Aron Debesay              Vallsta SK Lag 2                   36:49 
    2       108 Anders Johansson          Rehns BK Elit                      37:07 
    3       105 Karl Wallander            Edsbyns IF Friidrott 1             37:50 
    4       130 Jens Hermansson           Svenska Fönster 1                  38:07 
    5       118 Martin Ingesson           Larssons FC                        38:55 
    6       119 Robert Bronegård          Morgonmys Lag 2                    40:35 
    7       123 Mikael Leek               Vallsta SK Lag 1                   41:13 
    8       106 Johan Berggren            Fantastic four + EN                41:51 
    9       136 Logård Emil               RBK skidor                         42:28 
   10       131 Johan Åkesson             Svenska Fönster leveranslagret     43:58 
   11       104 Johan Brodin              Kommunhuset                        45:46 
   12       129 Walter Muehle             Rehns BK 3                         47:51 
   13       128 Magnus Rodin              Morgonmys Lag 3                    48:10 
   14       110 Stig Rask                 Edsbyns IF Friidrott 2             49:07 
   14       132 Stefan Hedlund            Alfta-Ösa OK                       49:07 
   16       135 Lars Nymans               Team NEFAB                         49:11 
   17       134 Ola Domanders             Svenska Fönster Glas               50:39 
   18       103 Oscar Emman               Viksjöfors IF Frisbee              55:43 



Herrar  (18)       Sträcka  4     

    1       133 Lars Björklund            Vallsta SK Lag 2                   15:42 
    2       110 Markus Lindberg           Edsbyns IF Friidrott 2             16:37 
    3       103 Tomas Eriksson            Viksjöfors IF Frisbee              17:08 
    4       136 Eriksson Melvin           RBK skidor                         17:46 
    5       105 Åke Rask                  Edsbyns IF Friidrott 1             18:10 
    6       118 Marcus Jonsson            Larssons FC                        18:43 
    7       106 Kalle Walllberg           Fantastic four + EN                19:18 
    8       104 Kristoffer Baas           Kommunhuset                        19:25 
    9       123 Per-Åke Strömberg         Vallsta SK Lag 1                   19:30 
   10       131 Björn Domanders           Svenska Fönster leveranslagret     19:31 
   11       108 Pär Olofsson              Rehns BK Elit                      19:39 
   12       132 Urban Mannelqvist         Alfta-Ösa OK                       21:04 
   13       119 Pär Adolfsson             Morgonmys Lag 2                    21:05 
   14       135 Jonas Nymans              Team NEFAB                         21:10 
   15       128 Tord Sigfridsson          Morgonmys Lag 3                    21:23 
   16       134 Peter Eriksson            Svenska Fönster Glas               21:33 
   17       130 Emil Svässar              Svenska Fönster 1                  22:16 
   18       129 Curt Landin               Rehns BK 3                         23:32 



Herrar  (18)       Sträcka  5     

    1       108 Jesper Lysell             Rehns BK Elit                      26:46 
    2       105 Mats Mattes               Edsbyns IF Friidrott 1             29:23 
    3       133 Yakub Kerar               Vallsta SK Lag 2                   29:51 
    4       136 Gisselman Truls           RBK skidor                         31:05 
    5       118 Andreas Persson           Larssons FC                        31:12 
    6       130 Jakob Hermansson          Svenska Fönster 1                  33:27 
    7       104 David Persson             Kommunhuset                        33:29 
    8       132 Christer Carlsson         Alfta-Ösa OK                       34:54 
    9       128 Toni Duveskog             Morgonmys Lag 3                    35:20 
   10       103 Stefan Johansson          Viksjöfors IF Frisbee              35:23 
   11       129 Peter Rydesäter           Rehns BK 3                         36:45 
   12       110 Peter Mårtensson          Edsbyns IF Friidrott 2             38:34 
   13       119 Tony Ahlström             Morgonmys Lag 2                    38:50 
   14       106 Elin Nyström              Fantastic four + EN                38:51 
   15       134 Jonas Jakobsson           Svenska Fönster Glas               39:11 
   16       123 Micke Jönsson             Vallsta SK Lag 1                   39:15 
   17       131 Jan Jakobsson             Svenska Fönster leveranslagret     40:45 
   18       135 Magnus Nordgren           Team NEFAB                         41:34 



Damer  (10)        Sträcka  1     

    1       151 Janni Ekström             Edsbyns IF Friidrott               19:44 
    2       157 Pernilla Blom             Rehns BK                           19:45 
    3       153 Alexandra Sällvin         Bredsands Pedagoger                20:09 
    4       154 Margit Pettersson         Sporthallen Bollnäs/Nordic Gym     21:58 
    5       156 Marlene Gunnarsson        Edsbygympan                        22:18 
    6       160 Lina Lindgren             Alfta-Ösa OK ungdom                22:19 
    7       155 Alva Bergkvist            Alfta Handboll 02                  22:34 
    8       158 Marie Thyrén              Söderhamns bästa brudar            23:32 
    9       152 Malin Johansson           Team Lillhöjen                     23:46 
   10       159 Camilla Krantz            Bellagruppen 2                     30:13 



Damer  (10)        Sträcka  2     

    1       158 Erika Karlsson            Söderhamns bästa brudar            19:16 
    2       151 Malin Lindberg            Edsbyns IF Friidrott               19:25 
    3       154 Sofia Geholm Jansson      Sporthallen Bollnäs/Nordic Gym     19:43 
    4       160 Ella Sandberg             Alfta-Ösa OK ungdom                20:35 
    5       157 Anna Blomberg             Rehns BK                           21:35 
    6       156 Eva Hansson               Edsbygympan                        23:37 
    7       155 Emilia Engh               Alfta Handboll 02                  23:52 
    8       159 Nina Forsberg             Bellagruppen 2                     26:16 
    9       152 Emma Elg                  Team Lillhöjen                     29:24 
   10       153 Ann-Louise Ulander        Bredsands Pedagoger                29:54 



Damer  (10)        Sträcka  3     

    1       160 Elin Ladänges             Alfta-Ösa OK ungdom                46:03 
    2       151 Hanna Eding               Edsbyns IF Friidrott               47:31 
    3       154 Catrine Linck Strandberg  Sporthallen Bollnäs/Nordic Gym     47:49 
    4       158 Sofia Nerstedt            Söderhamns bästa brudar            48:18 
    5       157 Simone Berndt             Rehns BK                           49:55 
    6       152 Erica Edman               Team Lillhöjen                     50:00 
    7       159 Sara Hedlund              Bellagruppen 2                     51:27 
    8       156 Catrin Elvinsson          Edsbygympan                        53:57 
    9       153 Linnéa Persson            Bredsands Pedagoger                57:31 
   10       155 Tilde Boänges             Alfta Handboll 02                1:00:33 



Damer  (10)        Sträcka  4     

    1       151 Ylva Lundin               Edsbyns IF Friidrott               20:39 
    1       157 Ingela Rydesäter          Rehns BK                           20:39 
    3       158 Amanda Gunnarsson         Söderhamns bästa brudar            21:37 
    4       156 Sandra Lindbäck           Edsbygympan                        22:47 
    5       154 Åsa Woxberg               Sporthallen Bollnäs/Nordic Gym     23:15 
    6       160 Leija Magnusson           Alfta-Ösa OK ungdom                23:30 
    7       152 Kristina Söroms           Team Lillhöjen                     23:33 
    8       155 Linnéa Mogren             Alfta Handboll 02                  23:48 
    9       153 Ann Danielsson            Bredsands Pedagoger                24:36 
   10       159 Mia Källänge              Bellagruppen 2                     26:29 



Damer  (10)        Sträcka  5     

    1       151 Sandra Svensk             Edsbyns IF Friidrott               34:55 
    2       157 Johanna Lindberg          Rehns BK                           36:32 
    3       160 Irma Östberg              Alfta-Ösa OK ungdom                39:38 
    4       156 Sara Stenberg             Edsbygympan                        39:41 
    5       152 Marta Ohlsson             Team Lillhöjen                     39:43 
    6       153 Ann-Charlotte Boholm Wall Bredsands Pedagoger                40:42 
    7       158 Mikaela Fryklund          Söderhamns bästa brudar            44:04 
    8       154 Sandra Williamsson Zetter Sporthallen Bollnäs/Nordic Gym     44:30 
    9       159 Helena Nääs               Bellagruppen 2                     46:25 
   10       155 Vilma Ollas               Alfta Handboll 02                  47:05 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  1     

    1       201 Fredrik Broman            Fredrik Broman, Edsbyns IF Fri     14:46 
    2       211 Alexander Lindskog        Alexander Lindskog, Hemlingby      15:29 
    3       210 Mattias Lindsmyr          Mattias Lindsmyr, Vattenfall I     16:20 
    4       204 Jonas Robertson           Jonas Robertson, Ljusdals Run.     16:37 
    5       203 Jörgen Östh               Jörgen Östh, Ljusdals Running      16:52 
    6       208 Tony Backeby              Tony Backeby, Vallsta SK           17:01 
    7       205 Tommy Rask                Tommy Rask, Edsbyns IF Friidro     17:14 
    8       213 Johan Mellström           Johan Mellström                    17:15 
    9       212 Maximilian Rosell         Maximilian Rosell, Hullsta         18:18 
   10       202 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Edsbyns SK          18:24 
   11       209 Peter Norin               Peter Norin, Vallsta SK            18:48 
   12       207 Marcus Pettersson         Marcus Pettersson                  19:14 
   13       200 Henrik Ingvarsson         Henrik Ingvarsson, Vallsta SK      19:24 
   14       206 Lars Pettersson           Lars Pettersson                    22:07 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  2     

    1       201 Fredrik Broman            Fredrik Broman, Edsbyns IF Fri     15:48 
    2       211 Alexander Lindskog        Alexander Lindskog, Hemlingby      16:45 
    3       204 Jonas Robertson           Jonas Robertson, Ljusdals Run.     16:59 
    4       210 Mattias Lindsmyr          Mattias Lindsmyr, Vattenfall I     17:10 
    5       203 Jörgen Östh               Jörgen Östh, Ljusdals Running      17:32 
    6       213 Johan Mellström           Johan Mellström                    17:52 
    7       205 Tommy Rask                Tommy Rask, Edsbyns IF Friidro     17:54 
    8       208 Tony Backeby              Tony Backeby, Vallsta SK           18:17 
    9       209 Peter Norin               Peter Norin, Vallsta SK            19:08 
   10       202 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Edsbyns SK          19:33 
   11       212 Maximilian Rosell         Maximilian Rosell, Hullsta         19:35 
   12       207 Marcus Pettersson         Marcus Pettersson                  20:02 
   13       200 Henrik Ingvarsson         Henrik Ingvarsson, Vallsta SK      20:23 
   14       206 Lars Pettersson           Lars Pettersson                    23:19 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  3     

    1       201 Fredrik Broman            Fredrik Broman, Edsbyns IF Fri     39:41 
    2       204 Jonas Robertson           Jonas Robertson, Ljusdals Run.     41:51 
    3       211 Alexander Lindskog        Alexander Lindskog, Hemlingby      42:20 
    4       210 Mattias Lindsmyr          Mattias Lindsmyr, Vattenfall I     42:42 
    5       203 Jörgen Östh               Jörgen Östh, Ljusdals Running      43:54 
    6       205 Tommy Rask                Tommy Rask, Edsbyns IF Friidro     43:57 
    7       213 Johan Mellström           Johan Mellström                    44:05 
    8       208 Tony Backeby              Tony Backeby, Vallsta SK           46:06 
    9       209 Peter Norin               Peter Norin, Vallsta SK            46:49 
   10       212 Maximilian Rosell         Maximilian Rosell, Hullsta         47:34 
   11       207 Marcus Pettersson         Marcus Pettersson                  48:09 
   12       202 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Edsbyns SK          48:12 
   13       200 Henrik Ingvarsson         Henrik Ingvarsson, Vallsta SK      51:47 
   14       206 Lars Pettersson           Lars Pettersson                    57:42 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  4     

    1       201 Fredrik Broman            Fredrik Broman, Edsbyns IF Fri     17:48 
    2       211 Alexander Lindskog        Alexander Lindskog, Hemlingby      18:46 
    3       204 Jonas Robertson           Jonas Robertson, Ljusdals Run.     18:48 
    4       203 Jörgen Östh               Jörgen Östh, Ljusdals Running      19:33 
    5       213 Johan Mellström           Johan Mellström                    19:48 
    6       210 Mattias Lindsmyr          Mattias Lindsmyr, Vattenfall I     19:56 
    7       205 Tommy Rask                Tommy Rask, Edsbyns IF Friidro     19:58 
    8       209 Peter Norin               Peter Norin, Vallsta SK            20:56 
    9       208 Tony Backeby              Tony Backeby, Vallsta SK           21:08 
   10       207 Marcus Pettersson         Marcus Pettersson                  21:17 
   11       202 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Edsbyns SK          21:30 
   12       212 Maximilian Rosell         Maximilian Rosell, Hullsta         21:47 
   13       200 Henrik Ingvarsson         Henrik Ingvarsson, Vallsta SK      24:49 
            206 Lars Pettersson           Lars Pettersson                 Ej godk. 



Ensamlöpare Herrar Sträcka  5     

    1       201 Fredrik Broman            Fredrik Broman, Edsbyns IF Fri     33:45 
    2       204 Jonas Robertson           Jonas Robertson, Ljusdals Run.     35:03 
    3       203 Jörgen Östh               Jörgen Östh, Ljusdals Running      35:08 
    4       205 Tommy Rask                Tommy Rask, Edsbyns IF Friidro     37:34 
    5       208 Tony Backeby              Tony Backeby, Vallsta SK           40:19 
    6       209 Peter Norin               Peter Norin, Vallsta SK            40:48 
    7       207 Marcus Pettersson         Marcus Pettersson                  40:49 
    7       210 Mattias Lindsmyr          Mattias Lindsmyr, Vattenfall I     40:49 
    9       202 Pär Arvidsson             Pär Arvidsson, Edsbyns SK          41:26 
   10       200 Henrik Ingvarsson         Henrik Ingvarsson, Vallsta SK      43:12 
   11       213 Johan Mellström           Johan Mellström                    43:39 
   12       212 Maximilian Rosell         Maximilian Rosell, Hullsta         45:05 
            206 Lars Pettersson           Lars Pettersson                 Ej godk. 
            211 Alexander Lindskog        Alexander Lindskog, Hemlingby   Ej godk. 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  1     

    1       224 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       16:53 
    2       223 Margareta Englund         Margareta Englund, Alfta-Ösa O     22:12 
    3       225 Anna Wireman              Anna Wireman                       22:14 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  2     

    1       224 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       17:33 
    2       225 Anna Wireman              Anna Wireman                       24:25 
    3       223 Margareta Englund         Margareta Englund, Alfta-Ösa O     24:28 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  3     

    1       224 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       44:02 
    2       225 Anna Wireman              Anna Wireman                     1:02:52 
    3       223 Margareta Englund         Margareta Englund, Alfta-Ösa O   1:03:45 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  4     

    1       224 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       19:52 
    2       225 Anna Wireman              Anna Wireman                       25:50 
    3       223 Margareta Englund         Margareta Englund, Alfta-Ösa O     31:34 



Ensamlöpare Damer  Sträcka  5     

    1       224 Helena Fernström          Helena Fernström, Vallsta SK       36:02 
    2       225 Anna Wireman              Anna Wireman                       45:53 
    3       223 Margareta Englund         Margareta Englund, Alfta-Ösa O     57:29